belka - zginanie ze scinaniem

Loading thread data ...

~kamil napisał/wrote dnia/on 2007-01-06 14:47:

A ja mam pytanie: co ta znajoma studiuje, a jeśli budownictwo

- to czy chciałbyś w przyszłości mieszkać w zaprojektowanym przez nią domu. Jeśli znajoma ładna a Ty nieżonaty, to lepiej się z nią umów na korepetycje. Jeśli nie - lepiej poradź jej, być może dla dobra swoich dzieci, żeby nauczyła się ze swoich notatek lub zmieniła studia na jakieś łatwiejsze.

Pozdrawiam,

Reply to
Lukasz Kozicki

Witam W moim przypadku to nie było 4 lata temu tylko ćwierć wieku - od opuszczenia murów Alma Mater :), ale jeżeli pamięć nie zawodzi to poszukaj w sieci hasła: "Zginanie belek z udziałem sił poprzecznych - Wzór Żurawskiego".

Reply to
Paweł Pracki

Dnia 2007-01-06 17:40, Użytkownik Paweł Pracki napisał:

Albo zajrzyj do PN-90/B 03200 "Konstrukcje stalowe. Obliczenia statyczne i projektowanie" p.3.1.5 "wytrzymałość w złożonym stanie naprężenia". Co prawda w temacie zadania widzę nawyki mechaniczne ("przyjąć współczynnik bezpieczeństwa n = 2") a nie budowlane ale sprawa jest ewidentnie budowlana a nie mechaniczna.

Reply to
Michał Grodecki

~kamil napisał(a):

Łoj ! Takiej co pójdzie w zarządzanie i będzie poganiać innych, nie należy odrabiać zadań, ćwiczeń. Później taka, nie czująca skali problemu, wysiłku, czasu potrzebnego na robotę, staje się zołzą w robocie. Dla niej wszystko staje się proste, jasne, zrozumiałwe, i natychmiastowe.

To klik : Google, - wzór Żurawskiego ,- przykład 3.6 i przećwiczysz. Ja po 40 latach jeszcze znam problem. Wbito go nam w głowę. A co do Żurawskiego, to jeszcze jest tw. o lokalnym maksimum Mg tam, gdzie siła porzeczna zmienia znak. I te o pochodnych : dT/dx = -q ; dM/dx = T ; (dM/dx)' = dT/dx i to, że dT/dx = -q ; ( Tw. Szwedlera-Żurawskiego).

I ja pozdrawiam. Wiesiek.

Reply to
wieslaw.kruszewski

dowiemy sie jakie to bylo pytanie?

Reply to
domach

zapomnialem o wsp bezpieczenstwa - mozesz zwiekszyc moment dwukrotnie, to troche inny wynik wyjdzie

Reply to
domach

domach napisał(a):

Jak się podzielić ? Rozwiązać zadanie? Krok po kroku? Na liście trudne zdanie do spełnienia. Nawet nie wypada. Ale podałem dobry adres. Tam jest krok po kroku, tyle, że jedna siła ( ale to nie umniejsza wartości dydaktycznej przykładu), przekrój , jak przekrój. Ma swoje 'momenty', osie, nawet jest symetryczny. Jak się wie, że na powierzchniach swobodnych, tych co mają kontakt z 'wiatrem' (tau) jest zero, bo 'wiatr' nie przenosi naprężeń, to już reszta może być łatwa.

Raczej odwrotnie. Czyste zginanie jest rzadko spotykane. Siła w podporze daje siłę poprzeczną.

Mogę podyskutować obszerniej na "priv-ie", tu nie można zajmować za wiele miejsca. Ale rozwiązać zadania to nie rozwiążę.

Pozdrawiam. W.Kr.

Reply to
wieslaw.kruszewski

domach napisał(a):

Niestety mamy te siłę poprzeczną i osiową - występuje więc tęż ścinanie i osiowe rozciąganie, stąd jak najbardziej zastosowanie winny miec wzory na złożony stan naprężeń np. wg. teorii Hubera-Misesa-Hencky'ego

widze, ze młodszy kolega posiada pewną wiedzę, którą koniecznie chce sie popisac, niestety robiąc kardynalne błędy

.. być może jak na zadanie z zarządzania produkcją wystarczy.. NIestety również uważam, te ta grupa nie jest miejscem na takie zadania. Naprawde nie jest trudne, a ten kto nie potrafi go rozwiązać (nawet w czasie studiów, gdzie kontakt z "żywymi źródłami wiedzy" jest największy) moim zdaniem również nie powinien się tytuować inżynierem (bo taki tytuł zaje się daja studia na tym kierunku na mojej alma mater). A że jest to wiedza techniczna która zdaniem studentów zarządzania może nie być przydatna w zarządzaniu? Można zawsze wybrac zarzadzanie na uniwersytecie..

pozdrawiam Kuba

Reply to
Swider

Dnia 2007-01-08 07:27, Użytkownik Swider napisał:

Dokładnie tak. Tą hipotezę wytrzymałościową zaleca w przypadkach złożonego stanu naprężeń PN-90/B 03200 "Konstrukcje stalowe. Obliczenia statyczne i projektowanie" - co prawda bez podania nazwy, ale podany w normie wzór jest dokładnie wzięty z tej hipotezy.

Reply to
Michał Grodecki

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.