Naprężenia gnące w ciele złożonym

Witajcie,

potrzebuję podpowiedzi i upewnienia się co do liczenia naprężeń gnących dla takiego ciała (model uproszczony, przekroj poprzeczny okraglej plyty):

formatting link

...lopatologicznie policzylem momenty bezwladnosci poszczegolnych "klockow", tw. Steinera sprowadzilem je do zaznaczonego srodka masy. Ich suma dzielona przez polowe wysokosci (odleglosc od najdalszych wlokien) = Wx. Moment gnacy policzylem z cisnienia dzialajacego na powierzchnie plyty:

Mg = 1/2 * P * b, gdzie b = 2/3 * D/pi

...bardzo prosze o podpowiedz, jesli moj tok rozumowania jest bledny.

Reply to
Globy
Loading thread data ...

Dnia 2006-12-07 11:30, Użytkownik Globy napisał:

Naprężeń normalnych wywołanych zginaniem - tak w kwestii formalnej.

Zaznacz to ciśnienie na rysunku, jako ono działa (pionowo na powierzchnię płyty, jakoś inaczej?) Gdzie są wymiary P i b? D to średnica płyty?

Zależy od tego jak jest płyta podparta. Po obwodzie, w środku, na całej powierzchni?

Reply to
Michał Grodecki

P dziala pionowo w dol na srodek przekroju. D to srednica plyty, a b... Szczerze jest to dla mnie niejasne, wzor z ksiazki. Plyta jest wlasciwie na nozkach, ale prowadzacy kazal mi przyjac maksymalne uproszczenie... Moge wiec je pominac i przyjac cala powierzchnie. Dzieki za zainteresowanie!

Reply to
msobolewski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.