Nowe liczniki

Jak to co?...

A.L.

Reply to
A.L.
Loading thread data ...

Zaplacil 38k, oszczedza rocznie 3k, dlugo mozna sie spierac czy to sie oplaca ..

Czekaj czekaj - ale jak dotad placi chyba podatnik stanowy ? I moze nawet chetnie placi, bo pamietasz jak z nimi Enron poczynal ? Nie dla czystego powietrza, ale dla niezaleznosci.

J.

Reply to
J.F.

Podejrzewam ze zamiast 38K tak naprawde bylo 50K za zamiast $3K jest

0.3K

Kalifornia ma deficyt 25 bilionao dolarow i jest praktycznie zbankrutowana. I niczego placic nei bedzie.

Z grubsza, kalifornia ustawila standardy ochornu powietzra ostzrejsze niz federalne, i zeby spzredawac samochody w Kaliforni, producenci musza owe samochody dostosowac do Kalifornijskic a nie federalnych stadardow. Oczywiscie a) nie beda produkowac samochodow na Kalifor ei reszat Ameryki, b Untrzymanie tych standardw kosztuje, co konwertuje sie w koszta samochodow. Ktore placa ludzie w innych stanach. Tylko po to zeby kKalifornijczykom zrobic dobrze.

To tylko jeden przykaldi tak z grubsza

A.L.

Reply to
A.L.

Sprawa Enronu jest dosyc skomplikowana, ale z grubsza jedna z przyczyn kryzysu bylo to ze w trosce o czyste powietzre w Kaliforni od 1990 roku nie zbudowano ani jednej elektrowni i Kalifornia byla calkowicie zalezna od dostaw zewnetrznuch. Co udal osie "tworczo" wykorzystac Enronowi.

A.L.

Reply to
A.L.

Przeczytaj. Bylo 50k, ale po paru bonusach zrobilo sie 38k.

Te 3k przyjmuje na wiare .. ale przyjmuje.

Czesciowo masz pewnie racje, z drugiej strony - pamietam jeszcze te doplate za "california emision".

No i jak sie sprawdza w Kaliforni to potem wchodza na teren calego kraju - jakos tak pozbyliscie sie gaznikow i zwiazanych z tym smrodem, smogiem i olowiem ..

J.

Reply to
J.F.

No to teraz udalo im sie wybudowac nowa elektrownie za niewielka doplata budzetowa, i zachowac przy tym czyste powietrze.

J.

Reply to
J.F.

Dnia Mon, 28 Feb 2011 10:38:02 +0100, J.F. napisał(a):

co ma ołów do gaźników?

Reply to
Krzysztof Chajęcki

Z jednej strony chyba czasoskres wprowadzenia, a z drugiej - glowy nie dam, ale czy katalizatory nie wymagaja precyzyjnej mieszanki, nie osiagalnej bez elektroniki ?

Bo dalej to mi sie cos obilo o uszy ze bezolowiowa benzyna wymagala tak szkodliwych dodatkow, ze niezbedne bylo ich dopalanie w katalizatorze. Wiec jazda na bezolowiowej i bez katalizatora to bardziej szkodzi niz etylina. Ale glowy nie dam.

A tak nawiasem mowiac to emitowalismy ten olow w wielkich ilosciach, i co ? I jakby nic. Nieszkodliwy ?

W kazdym badz razie jakby sie dalo ta etyline zastapic czyms mniej szkodliwym to chyba by to zrobili - tymczasem trzymala sie mocno.

J.

Reply to
J.F.

Dnia Mon, 28 Feb 2011 18:39:28 +0100, J.F. napisał(a):

i tak i nie - silnik gaźnikowy można wyregulować równie dobrze jak z wtryskiem i nawet były silniki gaźnikowe z katalizatorem. Tyle tylko, że nie ma układu kontrolnego, który by automatycznie korygował skład mieszanki jak się coś rozjedzie....

Pierwsze słyszę.

przejście na bezołowiową wymagało zmian w silnikach, a dokładniej innego utwardzania gniazd zaworowych które bez ołowiu w paliwie wypalały się. Jako ciekawostkę nadmienię, że najbardziej zabytkowe nawet dwusuwy nie miały z brakiem ołowiu problemów :)

Reply to
Krzysztof Chajęcki

Czy w Stanach istnieja jakies regulacje zmuszajace/zachecajace dostawcow energii do odkupywania energii wytworzonej w malej ilosci przez drobnych klientow podlaczonych do sieci? Chodzi o to czy taka umowe chetnie podpisuja z kazdym chetnym, czy raczej wysylaja takiego do wszystkich diablow?

Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Dnia Thu, 03 Mar 2011 21:43:29 +0100, Tomasz Pyra napisał(a):

żal dupę ściska gdy się czyta, jak wykształceni niby ludzie kombinować zaczynają jak coś kraść niemal w majestacie prawa.... Co za naród :(

Reply to
Krzysztof Chajęcki

W dniu 2011-03-04 09:10, Krzysztof Chajęcki pisze:

Raczej zwracamy uwagę na absurdalność pomysłu.

Reply to
Tomasz Pyra

W dniu 2011-02-28 18:50, Krzysztof Chajęcki pisze:

Były i gaźniki z układem kontrolnym - sonda lambda w wydechu i jakaś tam korekcja się odbywała. Taki był AFAIR w nowszych wersjach Cinquecento 700.

Którąś tam normę emisji spalin, przez innych osiąganą już na wtrysku udało się w ten sposób uzyskać za pomocą gaźnika.

Reply to
Tomasz Pyra

Dnia Sat, 05 Mar 2011 01:22:26 +0100, Tomasz Pyra napisał(a):

jak również układy wtryskowe bez owej sondy, mające za to przepływomierz.... :-)

Reply to
Krzysztof Chajęcki

W USA jest troche inaczej - gros pradu zuzywaja klimatyzatory. A jak one pracuja to i ogniwa sloneczne daja duzo pradu. No i energetyce sie to ogolnie oplaca .. choc znow kwestia kto ma doplacac :-)

J.

Reply to
J.F.

"Konrad Anikiel" wrote

A to Konradzie zalezy od poszczegolnych stanow.

Np w stanie Oregon wg Ustawy Stanowej Nr.838, 25% energii dostarczanej na rynek przez firmy energetyczne musi pochodzic w r.2025 ze zrodel geotermicznych, farm wiatrowych, energii slonzecznej oraz innych blize nieokreslonych w Ustawie 'odnawianych' zrodel.

W celu osiagniecia 25% pulapu, wdraza sie juz stopniowe wprowadzenie tejze ustawy - w r.2011 zabito 5% udzialu jako standard, ktory bedzie stopniowo podnoszony corocznie nim osiagnie zabity w Ustawie cel 25% cel w 2025 r.

Istotna role odgrywaja tu jak zreszta zawsze, polityczne machinacje - amerykanska siedziba najwiekszej na swiecie dunskiej wytworni turbin wiatrowych "Vestas" znajduje sie nie bez przypadku w Portland, stolicy stanu Oregon. "Iberdola", jedna z najwiekszych firm posrod wlascicieli wiatrowych farm znajduje sie rowniez w Portland, Oregon.

General Electric otrzymal przetargiem w r. 2009 kontrakt opewajacy na sume US $1,48 miliardow na budowe Shepherds Flat Farm, znajdujacej sie, zgadnij gdzie :-), alez oczywiscie w Oregon.

Ten 845 MW projekt przewiduje instalacje 300 turbin wiatrowych na terenie 78 km2. Projekt przewidywany byc do uzytku w przyszlym roku (2012), bedzie to najwieksza farma wiatrowa w stanie Oregon i na swiecie

Obecnie najwieksze farmy wiatrowe zbudowane na ladzie znajduja sie w Stanach:

Pozycja 1.Roscoe Wind Farm w Texas jest najwieksza - 781.5 MW Pozycja 2 Horse Hollow Wind Energy Center, rowniez w stanie Texas -735.5 MW

Do najwiekszych zas na swiecie farm znajdujacych sie na wodzie (offshore) zaliczana jest brytyjska farma Thanet - 300MW wraz z dunska Horns Rev II -

209MW

Pozdrawiam Towarzystwo

Alec

Reply to
Alex Sharon

Dzięki Alec Chodzi mi o domowe wytwarzanie pradu, nie przemyslowe. Na własne potrzeby, do lampki nad zlewem, a zima do grzalek w rurach zeby nie zamarzly. Samo wytwarzanie nie tyle mnie obchodzi, co magazynowanie. Najprosciej oddac nadwyzke do sieci, a odebrac kiedy jest potrzebna. I tylko o to mi chodzi: jak proste/skomplikowane to jest? Nie technicznie, a "papierowo". Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

W Kaliforni kiedys sie domagano 10% samochodow elektrycznych, ale wtedy tylko GM sie przestraszyl, a potem chyba obrazil :-)

U nas jakos podobnie, a efekt - elektrownie kupuja rosliny na opal. Pol biedy jesli jakies odpadki, ale u nas zaczelo sie oplacac spalac drewno i zyto :-)

A kto zainwestuje te poltora miliarda ?

Ciekaw jestem jak to wychodzi - przeciez jesli wiatraki beda sie chyba "zaslaniac" i te tylu beda sie wolniej krecic ?

A na youtube coraz wiecej filmow z katastrof takich wiatrakow. Wiec protestujcie jesli blizej niz kilometr :-)

J.

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.