Szczelny zegarek - co i jak

Czołem. Jak po inżyniersku, ale dostępnymi dla ponadprzeciętnego hobbysty metodami znaleźć miejsca gdzie przecieka zegarek ? Chodzi o pulsometr eksploatowany na basenie. Do pierwszej wymiany baterii urządzenie było szczelne i swobodnie można było z nim pływać, teraz nawet nie można wejść pod prysznic by go nie zawilgocić. Nie mam pojęcia którędy podcieka woda, ale podejrzewam połączenie szkiełka z kopertą, albo uszczelnienie przycisków. Jakieś pomysły, np. komora podciśnieniowa ? Najprościej kupić nowe ustrojstwo, ale znów toto będzie szczelne do wymiany baterii. W zasadzie pulsometr jest mi zbędny, wystarczyłby stoper, bylebym mógł z nim pływać.

Reply to
PeJot
Loading thread data ...

Powitanko,

Nie widzac fotki, tez nie mamy pojecia;-) Jak go schłodzisz, a wode podgrzejesz (z umiarem), to moze po wrzuceniu pojawi sie pecherzyk powietrza tam, gdzie ma nieszczelnosc.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak
Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 2014-10-18 19:03, PeJot pisze:

Lepiej komora nadciśnieniowa. Wsadzić tam zegarek, dopompować do środka powietrza (poczekać, aż zdąży przecisnąć się do zegarka przez nieszczelność), potem szybko przełożyć zegarek do wody i obejrzeć, skąd lecą bąbelki.

P.

Reply to
Piotrne

W dniu 2014-10-18 19:03, PeJot pisze:

Wygląda na to że przeciekały uszczelnienia przycisków. Oringi wyglądały na zdrowe, z resztą tak mały rozmiar w handlu ciężko dostępny. Rozebrałem wszystko, wymyłem kopertę, posmarowałem uszczelnienia przycisków smarem silikonowym i po złożeniu pulsometr nie przecieka. Swoją drogą nie wiem skąd bierze się zakaz używania przycisków pod wodą. Poza tym wygląda na to że tylko kwestią czasu jest, aby smary uszczelniające oringi przycisków zostały doszczętnie wypłukane.

Reply to
PeJot

jeśli naciskasz pod wodą to zwiększasz ciśnienie w środku a to może spowodować ujście powietrza, następnie puszczenie przycisku może spowodować podciśnienie w kopercie i zassanie odrobiny wody - nie musi tak być ale jednak coś w tym jest. poza tym ruch na uszczelce, kiedy jest pod wodą, może spowodować chwilowe jej rozszczelnienie zwłaszcza przy braku smaru - takie mam przebłyski

jeffrey

Reply to
Jeffrey

Nie te ilosci. Srednica trzpienia moze z 1mm, skok nawet mniejszy - to jest drobiazg w porownaniu do calej koperty. Nie bedzie znaczacego wzrostu cisnienia, ba - w wodzie to przeciez zewnetrzne wieksze .

I tu gdzies musi byc pies pogrzebany. Kiepskie wykonanie ? Przeciez tloczyska tak ogolnie daje sie dobrze uszczelnic. Nawet bardzo dobrze.

J.

Reply to
J.F.

"J.F."

Dziwne, że nie dają przycisków przez membranę.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 2014-11-05 14:49, Robert Wańkowski pisze:

Ale tam jest miejsce, a w taki trzpień przycisku ma < 2 mm średnicy, sama koperta za gruba być nie powinna.

Może i są, ale nie w tej kategorii cenowej.

Reply to
PeJot

Użytkownik "Robert Wańkowski" napisał "J.F."

No wiesz ... nie wiemy za ile ten pulsometr. Jest fabryka, produkuje takie przyciski milionami, wszyscy ich uzywaja, uszczelnione jakos tam sa - po co zmieniac ? :-)

A klient ... kupi drugi, ale juz nie bedzie topil na basenie :-)

J.

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.