Wypełnienie niereagujące z ropą

Potrzebuję jakiegoś materiału którym można wypełnić zamkniętą objętość.

Materiał musi być lekki (najlepiej jakaś twardniejąca pianka), musi mieć właściwości uszczelniające, oraz nie może reagować z gorącymi węglowodorami (ropa, benzyna) i ich parami.

Chodzi o wypełnienie wnętrza wirnika który pracuje w atmosferze par paliw, tak żeby go uszczelnić od środka (dlatego materiał musi być lekki i wypełniający).

Ma ktoś pomysł co by to mogło być?

Reply to
Tomasz Pyra
Loading thread data ...

Hm..

A szczelna obudowa nie jest możliwa?

Reply to
Krawat

Krawat napisał(a):

Producent twierdzi że nie... Ot taka hamerykańska technologia "kosmiczna" ;) Jakieś tam są mikro nieszczelności, przedmuchy i w ogóle do bani.

Jakoś sobie to sobie muszę uszczelnić od wewnątrz. Inny pomysł niż jakaś pianka wciśnięta do środka mi nie przychodzi do głowy.

Różnice ciśnień pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem tego wirnika dochodzą do

1 atm.
Reply to
Tomasz Pyra

A jak gorace ? Polietylen i polipropylen sa odporne i dostepne w postaci spienionej. Poliuretany bym sprawdzil jak sie zachowuja.

Ale to do 100, moze 120 stC

A wyzej .. gazobeton ?

J.

Reply to
J.F.

No to właśnie tu mam jakieś 100C, tylko jak będą się te tworzywa zachowywały w temperaturach granicznych? Jakieś tam chwilowe podgrzanie też muszę uwzględnić, te 120C to jednak substancja musi wytrzymać.

We właściwościach polietylenu (fakt że folii, ale pewnie postać spieniona nie będzie się wiele różnić) czytam: "łatwo przepuszczają pary substancji organicznych, nie są odporne na węglowodory", czyli chyba mi to szlag trafi.

Chyba będzie nasiąkał. Poza tym będzie ciężki.

Reply to
Tomasz Pyra

Z PE lub/i PP robi sie zbiorniki na benzyne i oleje.

Wyschnie szybko w 100C :-)

Umiarkowanie.

J.

Reply to
J.F.

A co to w ogole ma byc, bo jakos nie bardzo potrafie powiazac - obudowa jest, ale nieszczelna, inne cisnienia, ale wypelnione ?

J.

Reply to
J.F.

J.F. napisał(a):

Wypełnienie wnętrza wirnika pompy śrubowej. Działa toto w zakresie ciśnień od 0-1 bar, sam wirnik jest nieszczelny i ponoć nic się z tym nie da zrobić (TTTM).

Stąd pomysł napchania tam czegoś do środka co będzie na tyle sztywne żeby różnica ciśnień tego nie wywiała, na tyle szczelne żeby ropa nie dostawała się do środka i na tyle lekkie żeby wirnik nie zaczął bić o więcej niż można to tam wyważyć.

Reply to
Tomasz Pyra

No ok... Możnaby spróbować. A masz pomysł skąd to wziąć w formie spienionej?

Coś mi się pomysł zabetonowania wirnika nie podoba :) Ma on jakieś istotne zalety?

Reply to
Tomasz Pyra

Użytkownik "Tomasz Pyra" snipped-for-privacy@spam.spam.spam> napisał w wiadomości news:eh2n15$pri$ snipped-for-privacy@news.task.gda.pl...

Ten wirnik to z czego zrobiony? Jak metal to może zalać jakimś stopem aluminium? Wojtek

Reply to
wowa

wowa napisał(a):

Metal, ale obawiam się że aluminium będzie za ciężkie.

Reply to
Tomasz Pyra

J.F. napisał(a):

Dodajmy,ze z usieciowanego - zwykly jest pzrepuszczalny nieco.

Reply to
Jaroslaw Berezowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.