Zadania z mechaniki I - pomoc

Hi,

bardzo prosze o wskazowki do rozwiazania kilku zadan z mechaniki =>

formatting link
okresle swoje watpliwosci:

  1. Jak rozloza sie reakcje w punkcie C?
  2. Jak rozloza sie reakcje na calej belce?
  3. Jak dokladnie policzyc calke momentu dewiacji?
  4. Jaki wplyw na rownania ruchu w rzucie maja opory ruchu?
  5. Jak przeksztalcic uklad, by wyprowadzic rownanie ruchu?

Dziekuje bardzo za wszelka pomoc.

Reply to
Globy
Loading thread data ...
Reply to
Robert Tomasik

Globy napisał(a):

Popraw rysunek. C jest prawym końcem belki. Tu jest ten przegub. W 'D' opiera się to "kątowe" ramię. W "D" nie ma tarcia, zatem 'D' belki odziaływuje na koniec ramienia siłą prostopadła do belki, (brak składowej poziomej). Rozepnij układ i policz siły w przegubie 'C' ramienia i w 'D' też przynależnym do ramienia. Zauważ, że te siły pbciążają belkę w 'C' belki i w 'D' belki. Zauwaz, że w przegubie nie ma momentu tarcia.

Żurawik po belce. Koniec A belki z przegubem jest utwierdzony, zatem w 'A' występuje Mu, i reakcja Ra od siły S w przegubie ( w którym nie ma tarcia !) . Rozłącz ustrojstwo na dwie części rozpinając przegub, czyli uwolnij od "czopa" a zastąp jego działanie siłą S. Prawa strona , ta z żurawikiem będzie podparta na lewym końcu siłą S ( tą od czopa) i reakcją w "przegibno-przesuwnej , bez tarcia ! podporze 'B' . Zwróć uwagę na kierunek Rb, M w "B" , co ma związek z brakiem tarcia przesuwanego i w ostrzu podpory . Ułóż równanie równowagi dla prawej części. Bedziesz miał dwie niewiadome. (miary wektorów, bo kierunki są znane). Z nich masz S i Rb, Użyj S = [.......] do równania równowagi dla lewej częsći rozpiętej w przegubie.

Reszta jak pisał p.Tomasik. Pozdrowienia. W.Kr. Jak by co to możesz na pisać na priv.

Reply to
wieslaw.kruszewski

Globy napisał(a): .............................. Jak rozdzielisz w 1-szym, na belkę i ramię, to dla ramienia możesz zastosować twierdzenie o trzech siłach.

W.Kr.

Reply to
wieslaw.kruszewski

Bardzo Wam dziekuje, Panowie! Ja studia dopiero rozpoczynam i moj tok myslenia byl w wiekszosci zgodny z Waszym, aczkolwiek wsrod kolegow brak wsparcia oraz potwierdzenia. Odezwe sie w razie watpliwosci.

Pozdrawiam, Marcin Sobolewski Prezes Klubu MazdaSpeed |

formatting link

Reply to
Globy

Robert Tomasik napisał(a): (ciach)

Jak ma równania ruchu podane parametrycznie i chce mieć w postaci s=s(t), to musi. Co do krzywizny toru, to k(t)= | V x a | : V^3 ; gdzie | V x a | , to iloczym wektorowy prędkości i przyśpieszenia . jeżeli tor jest krzywą płaską o równaniu y= y(x) wtedy krzywizna toru k(x) ( nie od czasu t ) k(x) = | y`` | : [ ( 1+ (y`)^2] ^ (3/2) znane równanie na krzywiznę krzywej, a promień krzywizny (ro)= 1/k ; W.Kr.

Reply to
wieslaw.kruszewski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.