kadłub z poszyciem stalowym/mosiężnym

Witam

Dawno tutaj nie pisałem, ale mnie naszło :)

Od jakiegoś czasu chodzi za mną model okrętu z poszyciem kadłuba wykonanum z czegoś innego niż drewno, karton czy laminat - pozostaje stal/mosiąc i inne takie.

Ktoś już próbował takich pomysłow? Zastanawiam się jaką techniką to zrobić - po długich przemyśleniach wychodzi mi na to, że szkielet kadłuba powstanie ze sklejki z co drugą wręgą (załóżmy) mosięzną aby łatwiej było mocować płaty poszycia.

Zastanawia mnie czy taki kadłub na wodzie się będzie unosił :) oraz to czy jego sztywność wzdłużna będzie wystarczająca? (do czego? - do pływania, budowania nadbudówek etc... Wiem, ze jak przyjdzie pokład to usztywni wszystko, ale czy w wystarczającym stopniu?

Ależ pytań, a żadnej odpowiedzi w mojej głowie, może ktoś mi pomoże?

Zdroofka Andrzej

Reply to
Andrzej Szynkiewicz
Loading thread data ...

Jakies 15-20 lat temu z robilem model holownika "Wojtek". Konstrukcja calkowicie kadluba z blachy stalowej lacznie ze szkieletem, ktory zespawano mi na moich zakladach na plycie traserskiej. Miedzi bym mie polecał bo sa klopoty z lutowaniem z tytulu doskonalego przewodnictwa ciepla. Tu lutujesz, a tu sie rozkleja. Cienka blache stalowa doslonale sie lutuje lutami twardymi. Byla to skala 1:25 i nawet doskonale plywal, az do pierwszej wywrotki. Teraz mozna kadlub wypelnic piankami, a ja nawet nie wsadzlem styropianu. Wiec go rdza zjadla od srodka. Powodzenia Leszek

Reply to
Leszek

Witam.

Dobre byłoby aluminium, gdyby był łatwy sposób jego szczelnego łączenia...

Sebastian

Reply to
artmedia2

Zamiast miedzi proponuje mosiądz z resztą Andrzej nie wspominał o miedzi ! Przy odrobinie wprawy lutowanie jest bardzo łatwe . Oczywiście do dużych powierzchni potrzebny jest odpowiednio wydajny palnik , ale też odpowiednia technika podgrzewania lutowanego przedmiotu ! Nie ma mowy o "rozklejaniu" czy innych takich przypadkach . W wielkim skrócie starałem się to opisać tu :

formatting link

Reply to
Marecki
[CIACH] Na moje oko wystarczy cynowana blacha z formy do piekarnika. Plus lutownica 100-150W i cyna. A korozja ? Od tego są farby , pomalować od środka podkładem antykorozyjnym , zresztą cyna sama w sobie jest na korozje odporna.

Irek

Reply to
Irek_K

Użytkownik Irek_K napisał:

ale nienajlepiej znosi wibracje i niskie temperatury :(

Reply to
AlexY

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.