Engineering Science (Polish) - Main Page

Engineering Science (Polish) - Engineering science discussions in Polish.. This forums is a Web, Mobile and Social Media interface to pl.sci.inzynieria.
There are 37424 articles in 4134 discussions. See the most recent and the best rated articles in Engineering Science (Polish)

The most recent discussions

Trawienie nierdzewki do metalografii

  [ 2 ]
November 5, 2019, 10:43 am

Witam, Konrad Read more »

Idealny żołnierz

  [ 2 ]
November 4, 2019, 8:58 pm

To idzie niestety w niebezpiecznym kierunku. https://youtu.be/y3RIHnK0_NE -- WM Read more »

Pilnik?


November 3, 2019, 9:51 pm

Czy to jest pilnik? https://youtu.be/kqLoC2U5u-g?t=464 Robert Read more »

Wentylator promieniowy


November 3, 2019, 9:10 pm

https://static.wixstatic.com/media/875d8d_daf0fe4a50a943a095c260db57a099cb~mv2_d_1500_1500_s_2.jpg Robert Read more »

Czary w czasie rzeczywistym ;)


November 2, 2019, 11:11 pm

https://www.youtube.com/watch?v=C--TbSDBcFQ tem oczarowany. Tylko ta cena ;) L. Read more »

Aparat RTG albo inne ustrojstwo w "cywilu"


October 4, 2019, 8:32 pm

i pod dechami, wa lub takich zagadnieniach? podobnym, ;) L. Read more »

Broń


September 30, 2019, 4:55 pm

Powitanko, Pozdroofka, Pawel Chorzempa -- ******* >>> !!! UWAGA: ODPOWIADAM TYLKO NA MAILE: moje imie.(kropka)nazwisko, ten_smieszny_znaczek, gmail.com Read more »

Ramka -- jak ją zrobić?

  [ 2 ]
September 21, 2019, 8:04 am

https://i.postimg.cc/fW7fKXmW/frame.png Pozdrawiam, Piotr Read more »

tunel


September 20, 2019, 1:20 pm

https://www.youtube.com/watch?v=cwjZAOm1XZA To juz ktorys tunel, ktory mnie ciekawi bardzo swoja niska cena. ? Toz to porownywalne z mostem drogowym w Polsce, a my sie meczymy z promami w Swinou... Read more »

rozszerzalnosc cieplna

  [ 2 ]
September 18, 2019, 9:53 am

A jak juz tak mowimy o rozszerzalnosci cieplnej, wnetrze bardzo powoli. a w nocy odwrotnie powierzchnia stygnie szybko, a wnetrze cieple ... -betonowe budowle - budynki, tamy, drogi ... -tor... Read more »

Click here for other recent discussions »

The best rated discussions

Pytanie z podstaw wytrzymałości - granica plastyczności i inne

rating: 5

Witam, Wstyd przyznać, ale mam zagwozdkę z podstaw wytrzymałości i materiałoznastwa. Dotyczy ona granic (plastyczności, wytrzymałości) ich oznaczeń oraz nazw angielskich. Przez rózne normy ... Read more »

Szlifowanie miedzi

rating: 5

Czołem. Regularnie zlecam szlifowanie na okrągło przedmiotów z miedzi. Szlifowanie wykonywane jest ściernicą przeznaczoną do stali a nie do miedzi. Na ile może to mieć wpływ np. na gładko... Read more »

Wymiary skrzynek formierskich

rating: 5

Witam wszystkich, Mam nastepujacy probelm: poszukuje norm dotyczacych wielkosci i ogoleni wymiarow skrzynek formierskich uzywanych w odlewnictwie. Daletego jezeli ktos dysponuje przypadkiem normam... Read more »

Jak połączyć dwa ceowniki przegubowo z jednym stopni em swobody? łożys...

rating: 5

Witam potrzebuję połączyć dwa ceowniki tak żeby się to łamało w jednej płaszczyźnie: |----------------------| cewonik 40x40x5 Jak to zrobić żeby było dość wytrzymałe na... Read more »

Wodomierz vs zwężenie średnicy rury, w praktyce.

rating: 5

Witam Na doporowadzeniu wody do domu ( rura 1), mam wodomierz z wejściem również 1. Chcę wymienic na nowy i tak jak widzę to powszechnie dostepne są wdomierze z wejściem 1/2. Teroetycznie ws... Read more »

procesor do obliczen MES

rating: 5

Witam, szukalem w necie i nie znalazlem. Wiecie, gdzie mozna znalezc jakies testy/porownania/artykuly na temat wydajnosci procesorow przy obliczeniach za pomoca mesow? Za wszelkie informacje bede b... Read more »

Stal S235JRH

rating: 5
  [ 2 ]

Witam, Potrzebuję na cito dowiedzieć się co oznacza H - w oznaczeniu tego stopu i jak modyfikuje jego właściwości. To co udało mi się ustalić, to Ĺźe S235JR (wg. EN) jes... Read more »

pompa do betonu

rating: 5

Jak to wlasciwie jest zrobione ? Patrzac na dlugosc ramienia to cisnienie musi wygenerowac dosc spore, a z drugiej strony medium zniecheca do wszelkiego wysilku. Przeciez to chyba blyskawicznie znis... Read more »

co to dokładnie jest Paronit (a raczej П аронит)?

rating: 5

Wujek Gugiel twierdzi Ĺźe to materiał uszczelniający w płytach, z azbestu i zwulkanizowanego kauczuku. Potrzebuje tego ze 100cm^2 (gr. 1mm) na podkładki w ruskiej maszynie. Ma ktoś... Read more »

Papierowa lina

rating: 5
  [ 2 ]

Dlaczego zwykla tasma papierowa jest slaba, a po skreceniu w sznurek staje sie bardzo mocna? Czy, patrzac analogicznie, skrecony pasek blachy, powinien stac sie duzo mocniejszy? Skrecony w line pa... Read more »

Polytechforum.com is a website by engineers for engineers. It is not affiliated with any of manufacturers or vendors discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.