Engineering Science (Polish) - Main Page

Engineering Science (Polish) - Engineering science discussions in Polish.. This forums is a Web, Mobile and Social Media interface to pl.sci.inzynieria.
There are 38098 articles in 4174 discussions. See the most recent and the best rated articles in Engineering Science (Polish)

The most recent discussions

Napęd pneumatyczny posuwisto zwrotny

  [ 2 ]
April 5, 2020, 8:37 am

Jacek Read more »

Tuning kotła CO

  [ 2 3 4 ]
March 27, 2020, 9:16 pm

byle nie z kosmosu ? -- P. Jankisz Read more »

Ostre noże


March 15, 2020, 1:02 pm

dziwne. https://youtu.be/ZDPXqAK9Xr0 https://youtu.be/o22lll8qq2Q https://youtu.be/4irTV1xZ-EM Read more »

Sprężyna


March 10, 2020, 8:24 pm

Robert Read more »

Łoşysko toczne i magnes


March 7, 2020, 12:40 pm

magnetycznym. -- P. Jankisz Read more »

uwaga na pieszych


March 5, 2020, 6:37 pm

Zaczyna sie zeto tolerancji https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/o-26-kmh-za-szybko-grzywna-dla-kierowcy-mimo-winy-pieszego/ygyvhtr piersiowej). [...] swoja droga ... -jak biegly ust... Read more »

Jak wyhamować globus?

  [ 2 3 4 5 ]
March 4, 2020, 10:01 pm

zy? Tomasz Pe Read more »

Timer z tachometrem 2w1


March 2, 2020, 8:27 pm

Najlepiej w obudowie tablicowej. Jacek Read more »

Konstrukcje z profili aluminiowych jako elektryczne obwody ochronne


February 19, 2020, 7:21 pm

niewykonalne ? -- P. Jankisz Read more »

Wyginanie drewna bez podgrzewania


February 18, 2020, 12:12 pm

https://www.youtube.com/watch?v=sI-aMUufN-0 -- WM Read more »

Click here for other recent discussions »

The best rated discussions

Jak obliczyć długość wyboczeniową pręta?

rating: 5

Witam!! Mam pewien problem, mianowicie nie wiem jak wyprowadzic wzory na dlugosci wyboczeniowe pretow, w zaleznosci od schematu statycznego. Wiem ile one wynosza, ale potrzebuje tez wiedziec jak je o... Read more »

Kalamitka i klorynka

rating: 5
  [ 2 ]

Witam, Ostatnio podczas narad bojowych padają coraz częściej warsztatowe okreslenia: kalamitka, klorynka, itp. Moja szefowa śmieje się, że poznaje coraz to nowe słowa. Ale w sumie tu nie ma ś... Read more »

Ile ciepła wydziela procesor??

rating: 5

Witam!! Temat chyba jest oryginalny i nie był wcześniej poruszany, mianowicie interesuje mnie ilość ciepła wydzielana przez procesor (tylko nie w stylu dużo, bardzo dużo, itp. chodzi mi o ko... Read more »

Uchwyt tokarski-ile muszą łapać szczęki?

rating: 5

Załóżmy,że mamy uchwyt tokarski fi 100 i normalne prawe szczęki .Jaka średnica materiału jest do uchwycenia, aby nie złamać norm? S łyszałem opinie, że aby mocowanie było prawidłowe, ... Read more »

Nawiert w szkle hartowanym

rating: 5
  [ 2 ]

Szanowni grupowicze Czy istnieje możliwość wykonania odwiertu w zahartowanym szkle? Chodzi o drzwi do kabiny prysznicowej. Dzwoniłem do producenta i producent mowi, ze taki otwór należałoby wy... Read more »

Jak połączyć dwa ceowniki przegubowo z jednym stopni em swobody? łożys...

rating: 5

Witam potrzebuję połączyć dwa ceowniki tak żeby się to łamało w jednej płaszczyźnie: |----------------------| cewonik 40x40x5 Jak to zrobić żeby było dość wytrzymałe na... Read more »

Naprawa pekniec

rating: 5
  [ 2 ]

https://www.youtube.com/watch?v=Pq0wfU4ZaKk O co tu chodzi - przeciez takie sruby to chyba nic nie trzymaja ? Czy moze chodzi tylko o uszczelnienie, zeby potem olej nie wyciekal ? Nie lepiej zespa... Read more »

Klimatyzator jako nagrzewnica

rating: 5
  [ 2 3 ]

Klimatyzator składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Szukając nagrzewnicy spotkałem się stwierdzeniem, że jednostkę wewnętrzną można użyć jako nagrzewnicy CO. Czynnikiem będ... Read more »

pompa do betonu

rating: 5

Jak to wlasciwie jest zrobione ? Patrzac na dlugosc ramienia to cisnienie musi wygenerowac dosc spore, a z drugiej strony medium zniecheca do wszelkiego wysilku. Przeciez to chyba blyskawicznie znis... Read more »

Folia stretch - dlaczego się klei?

rating: 5

No właśnie dlaczego się klei? Składając wewnętrzną stroną do siebie wyraźnie mocniej się klei? Słyszałem wersję o kleju, i mikrohaczykach jak przy rzepie. A jaka jest prawda? Po iluś ta... Read more »

Polytechforum.com is a website by engineers for engineers. It is not affiliated with any of manufacturers or vendors discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.