Najgorsze firmy w branzy urządzeń ciśnieniowych

Witam,
Ostatnio "wozimy się" z kilkoma naszymi podwykonawcami urządzeń
cisnieniowych (zborniki, wymienniki) i tym jak oni je wykonują. Tak się
przy okazji zastanawialiśmy (padły nawet propozycje zakładów o kasę ;) czy
spotkamy kogoś gorszego niż do tej pory.
Jakie są wasze doświadczenia w tej kwesti? Z jakimi firmami nie warto się
nigdy zadawać i dlaczego? Jakie błędy się pojawiały?
Pozdrawiam,
Reply to
Doc
Loading thread data ...
Jasne, myślisz że ktoś publicznie będzie wymieniał firmy i pisał że są kiepskie? Sam nikogo nie zapodałeś... Konrad
Reply to
Konrad Anikiel
Dnia Wed, 26 Nov 2008 04:56:15 -0800 (PST), Konrad Anikiel napisał(a):
Bo jeszcze się na nikogo tak nie zirytowałem aby o nim publicznie pisać. Na razie śmieszy mnie podejście niektórych firm do wykonastwa i odbiorów. Najczęstsze wymówki są taki: - wykonanie jest zgodne z Dyrektywą PED, - UDT odebrało zbiornik, - próba cisnieniwa wypadła pomyslnie.
A błedy są różne. Z ostanich doświadczeń (z różnymi firmami): - spawanie elementów do płaszcza po próbie ciśnieniowej, - niezgodność wymiarów urządzenia z projektem (najczęściej za krótkie), - zamienianie materiałow na "odpowiedniki", - zamiana śrub bez łba na inne o mniejszym przekroju poprzecznym (pocienione) - przylgi kolnierzy bez rowkowania (zeszlifowane na gładko) lub o nieprawidowym rowkowaniu - nieobrobiona grań w spawach ("smarki", itp.) - zostawianie ostrych krawędzi mimo wyraźnych uwag na projekcie o konieczności ich zatępiania - króćce do poziomowskazów nie leżą w jednej płaszczyźnie lub nie trzymają wymiaru, - części obce w zbiornikach przeznaczonych do próby lub wysyłki - notoryczne nie kontaktowanie się z projektantem jeżeli zachodzi potrzeba zmiany w wykonastwie
To tylko niektóre kwiatki. A zebrałoby się ich pewnie jeszcze więcej. Oczywiscie sam też popełniam błędy i nie mam wiedzy objawionej, ale staram się rozwiązywac problemy i wyciągać wnioski na przyszłość. Natomiast niektóre firmy jak robiły coś 50lat temu i działało (lub nikt nie wnosił uwag) tak nadal to robią i nie widzą potrzeb zmian.
Pozdrawiam,
Reply to
Doc

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.