Przedłużacz z przetwornicami napięcia.

Musząc spawać jakieś 200 m od domu zastanawiam się, czy ktoś wymyslil przedłużacze wysokoprądowe, które na jednym koncu mialyby istotne podwyższenie napięcia, pewnie zmiane czestotliwosci, na drugim doprowadzenie do standardu.

Gdyby to zrobić profesjonalnie, obezpiecznikować, dobrać odpowiednie izolacje, napisać instrukcje, ...

pozdro

Reply to
Andrzej S
Loading thread data ...

Taniej od takiego przedluzacza wyjdzie kupienie agregatu pradotworczego albo uzywanej spawarki napedzanej silnikiem spalinowym. Po robocie spawarke albo agregat mozna sprzedac. O tym ze agregat mozna wypozyczyc nie wspomne.

Reply to
4kogutek44

Dnia Fri, 16 Jun 2017 13:07:18 +0200, Andrzej S napisał(a):

Ale po co zmieniac standard ?

to by byly za drogie i kosztowaly wiecej niz 200m kabla stosownej grubosci.

No ale do Szwecji to mamy linie DC.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 16.06.2017 o 13:07, Andrzej S pisze:

Ja mam tanią spawarkę inwerterową i czasami zdarza mi się używać kilku przedłużaczy (rekord miałem chyba 100 m). Spawa normalnie i nic złego się nie dzieje. Kiedyś miałem samoróbkę transformatorową i tam wyraźnie się czuło spadek napięcia, ale elektrodą 2,5 mm też jeszcze się dało. Jacek

Reply to
Jacek

W dniu 2017-06-16 o 13:07, Andrzej S pisze:

Toby wyszła linia wysokiego napięcia :)

Reply to
PeJot

W dniu piątek, 16 czerwca 2017 20:15:02 UTC+9 użytkownik Andrzej S napisał:

Z dwóch transformatorów od mikrofali możnaby coś takiego sklecić. Mocy raczej za mało, ale jako proof of concept, że się da, to czemu nie. Tylko to trzeba będzie przesyłać linią napowietrzną, bo kabel z izolacią która to wytrzymie będzie grubszy od takiego na 230V. No czyba że jakieś wynalazki Tesli zaczniesz budować :-)

Reply to
Konrad Anikiel

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.