skrzyżowanie kabli SN i EN z gazem

Witam.
Projektując gazociąg średniego ciśnienia musze pozakładać rury osłonowe
dzielone na istniejące kable. Jakiej muszą być długości te rury. Albo
inaczej: krańce ile musza wystawać poza skrzyżowanie?
To samo dotyczy kanalizacji teletechnicznych.
Dzięki za odpowiedź.
Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...
§ 1. W rozporzadzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 3 kwietnia 2001 r. w sprawie wprowadzenia obowiazku stosowania niektórych Polskich Norm dla budownictwa (Dz. U. Nr 38, poz. 456 i Nr 101, poz. 1104) wprowadza sie nastepujace zmiany: 1) po § 4 dodaje sie § 4a w brzmieniu:
"§ 4a. Rozporzadzenie traci moc z dniem 16 grudnia 2002 r.";
J.
Reply to
J.F.
No proszę... Dzięki za informację. Ale i tak mnie ta norma obowiązuje. Jak zrobie niezgodnie z nią, to mi nie uzgodnią projektu.
Reply to
invalid unparseable
On Thu, 16 Mar 2006 09:11:05 +0100, Łagoda
Ja nie wiem, ale czy przy okazji CE nie zmienilo sie cos w budowlance? Tam zdaje sie jakies nowe wymogi obowiazuja ..
J.
Reply to
J.F.
Fajnie mi sie wasz watek czytalo. Prawda w normach jest teraz taka, ze *zadne normy nie obowiazuja*. To producent - wykonawca moze chciec je stosowac i sam sie tym moze chwalic. Deklaracja stosowania sie do normy jest dobrowolna, ale za to moze dodac splendoru stosujacemu i ulatwic porozumienie z odbiorca produktu/uslugi.
Pozdrawiam Wiktor
Reply to
Wiktor
Nie. Niekturym normom moc obowiązującą nadają np rozporządzenie o warunkach jakim powinny odpowiadać budynki. (np wentylacja w budownictwie mieszkalnym)
No właśnie-jesli zamawiający określa z zamówieniu że projekt ma być zgodny z określoną PN, to już wtedy jest ta norma obowiązującą.
Reply to
invalid unparseable
ale tylko dla tego kontraktu miedzy dostawca i odbiorca!
Polecam "METANORME" matke wszystkich norm PN-EN 45014:1998
w normie określono ogólne kryteria dotyczące *deklaracji* zgodności dostawcy w przypadku gdy jest pożądane lub konieczne wykazanie zgodności wyrobu, procesu lub usługi z dokumentami normatywnymi. Kryteria te nie zależą od branży, której dotyczy deklaracja. Dostawca *może więc zadeklarować na swoją odpowiedzialność*, zgodność z dokumentami normatywnymi. i dalej stwierdza sie, ze norma jest to: Dokument przyjęty na zasadzie konsensu i zatwierdzony przez upoważnioną jednostkę organizacyjną, ustalający - do powszechnego i wielokrotnego stosowania - zasady, wytyczne lub charakterystyki odnoszące się do różnych rodzajów działalności lub ich wyników i zmierzający do uzyskania optymalnego stopnia uporządkowania w określonym zakresie. " ---- Reszta tej normy jest rozwinieciem powyzszego. To ODBIORCA decyduje, czy *deklaracja* dostawcy go zadowoli. Oczywiscie, odbiorca moze byc instytucja "rzadowa" i ona w swoim zakresie moze zdecydowac zeby zakupywany za "rzadowe" pieniadze towar posiadal deklaracje zgodnosci z taka czy inna norma.
Norma wiec jest wynikiem konsensusu a nie przymusem. namawiam do zapoznania sie z ta norma
Wiktor
Reply to
Wiktor
ale tylko dla tego kontraktu miedzy dostawca i odbiorca!
Polecam "METANORME" matke wszystkich norm PN-EN 45014:1998
w normie określono ogólne kryteria dotyczące *deklaracji* zgodności dostawcy w przypadku gdy jest pożądane lub konieczne wykazanie zgodności wyrobu, procesu lub usługi z dokumentami normatywnymi. Kryteria te nie zależą od branży, której dotyczy deklaracja. Dostawca *może więc zadeklarować na swoją odpowiedzialność*, zgodność z dokumentami normatywnymi. i dalej stwierdza sie, ze norma jest to: Dokument przyjęty na zasadzie konsensu i zatwierdzony przez upoważnioną jednostkę organizacyjną, ustalający - do powszechnego i wielokrotnego stosowania - zasady, wytyczne lub charakterystyki odnoszące się do różnych rodzajów działalności lub ich wyników i zmierzający do uzyskania optymalnego stopnia uporządkowania w określonym zakresie. " ---- Reszta tej normy jest rozwinieciem powyzszego. To ODBIORCA decyduje, czy *deklaracja* dostawcy go zadowoli. Oczywiscie, odbiorca moze byc instytucja "rzadowa" i ona w swoim zakresie moze zdecydowac zeby zakupywany za "rzadowe" pieniadze towar posiadal deklaracje zgodnosci z taka czy inna norma.
Norma wiec jest wynikiem konsensusu a nie przymusem. namawiam do zapoznania sie z ta norma
Wiktor
Reply to
Wiktor
ale tylko dla tego kontraktu miedzy dostawca i odbiorca!
Polecam "METANORME" matke wszystkich norm PN-EN 45014:1998
w normie określono ogólne kryteria dotyczące *deklaracji* zgodności dostawcy w przypadku gdy jest pożądane lub konieczne wykazanie zgodności wyrobu, procesu lub usługi z dokumentami normatywnymi. Kryteria te nie zależą od branży, której dotyczy deklaracja. Dostawca *może więc zadeklarować na swoją odpowiedzialność* , zgodność z dokumentami normatywnymi. i dalej stwierdza sie, ze norma jest to: Dokument przyjęty na zasadzie konsensu i zatwierdzony przez upoważnioną jednostkę organizacyjną, ustalający - do powszechnego i wielokrotnego stosowania - zasady, wytyczne lub charakterystyki odnoszące się do różnych rodzajów działalności lub ich wyników i zmierzający do uzyskania optymalnego stopnia uporządkowania w określonym zakresie. " ---- Reszta tej normy jest rozwinieciem powyzszego. To ODBIORCA decyduje, czy *deklaracja* dostawcy go zadowoli. Oczywiscie, odbiorca moze byc instytucja "rzadowa" i ona w swoim zakresie moze zdecydowac zeby zakupywany za "rzadowe" pieniadze towar posiadal deklaracje zgodnosci z taka czy inna norma.
Norma wiec jest wynikiem konsensusu a nie przymusem. namawiam do zapoznania sie z ta norma
Wiktor
Reply to
Wiktor

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.