[SPAM] Tanie ksiązki o tematyce lotniczej

Loading thread data ...
Witam,
No bo jest BCM = Bez Ceny Minimalnej. 5 zl to cena wywolawcza. Kolega chyba malo z Allegro korzysta i nie zna nomenklatury...
Pozdrawiam,
Szymon
Reply to
Szymon_Shaggy
Witam
"Norbert" snipped-for-privacy@wieszcozrobic.gazeta.pl> wydalił następujący tekst:
Poczytaj sobie regulamin Allegro i nie bij piany. Aukcje są wystawione prawidłowo. BCM oznacza tylko tyle, że nie jest ustawiona cena minimalna poniżej której kolega "qpa" nie ma obowiązku sprzedać. Jest to taki "bezpiecznik", który można zastosować ale nie trzeba. Po prostu kolega ma chęć sprzedać za tyle, ile da najwyżej licytujcy, a więc 5 zł lub więcej jesli będą chętni. Jeżeli masz chęć dać dużo więcej to musisz się dogadać ze sprzedającym - na pewno nie będzie miał nic przeciwko temu ;-) Dopozostałych kolegów: jezeli Norbert jeszcze raz napisze coś w tym wątku to znaczy, że trolluje, a ja się wiecej nie odezwę, żeby nie karmić trolla.
Pozdrawiam Marek Popów Latające RC
Reply to
Marek Popów
Cały czas się zastanawiam po co ktoś ustawia cenę minimalną, to jest równoważne praktycznie z "ukrytą" ceną wywoławczą. Osobiście jeśli widzę, że jest określona jakaś cena minimalna zamiast podana wprost wywoławcza to olewam aukcje. A może się mylę, jest jakiś inny powód?
zbyszek
Reply to
zbyszek
"Cena minimalna" to IMHO wymysł portalu aukcyjnego służący WYŁĄCZNIE do zarabiania kasy. Przedmioty z "ceną minimalną" często się nie sprzedają i ponownie lądują na aukcji, a Allego bierze kasę za wystawienie aukcji. Takich aukcji jest mnóstwo - wystarczy spojrzeć na listę kończących się aukcji i zobaczyć ile tego się nie sprzedaje.
IMO wystawianie przedmiotu z CM nie ma sensu - lepiej jest na starcie podać satysfakcjonującą dla nas cenę, wtedy zawsze można liczyć, że podana przez nas cena będzie dla kogoś akceptowalna i towar się sprzeda.
pozdrawiam, peTer
Reply to
peTer
Witam
"peTer" snipped-for-privacy@maila.com.invalid> napisał:
To wstrętne Allegro przychodzi do każdego wystawiającego aukcję, przystawia pistolet do głowy i ryczy "ustaw cenę minimalną albo zginiesz" ;-) Kolego, przecież nikt Cię nie zmusza. Cena minimalna ma swoje zadanie - pozwala bez konsekwencji nie sprzedać przedmiotu, który osiągnął naszym zdaniem za niską cenę, pozwala też rozpocząć aukcję od ceny wywoławczej znacznie niższej niż realna wartość towaru. Ma to działanie psychologiczne - wzbudza zainteresowanie aukcją i powoduje, że są chętni, którzy "robią ruch" na aukcji czasami tuż po wystawieniu. Ponieważ wątek robi się OT dodam, że sam sprzedaję z ceną minimalną sporo różnych przedmiotów związanych z modelarstwem i nie narzekam na brak chętnych z powodu ustawienia ceny minimalnej. Czasem muszę coś wystawić drugi raz ale osiągam satysfakcjonującą cenę.
Pozdrawiam Marek Popów Latające RC
Reply to
Marek Popów
Wskaż proszę Marku, gdzie w moim poście napisałem, że jest to przymus? Ja tyko wyraziłem swoją opinie na temat ceny minimalnej. Często zdarza mi się licytować przedmiot, który de-facto nie mogę kupić mimo iż jestem gotów za niego zapłacić wyższą kwotę, niż ta obecnie zalicytowana. Dzieje się tak dlatego, że nikt z zainteresowanych nie chciał, lub nie był w stanie przelicytować mojej kwoty, tak żeby chodź trochę zbliżyć się do ceny minimalnej. Finalnie aukcja kończy się bez osiągnięcia kwoty minimalnej. Czy nie jest to bez sensu? Post factum na takiej aukcji zarabia tylko Allegro. Ja tracę czas, muszę kontaktować się mailowo ze sprzedawcą po czym dowiaduje się, że cena minimalna był o wiele niższa niż ta jaką byłem gotów zapłacić. Towar ponownie trafia na Allegro i.t.d. Nie lepiej jest od razu ustalić cenę na poziomie satysfakcjonującym nas? Tak czy inaczej, jeżeli kogoś nie stać to nie zalicytuje. Ja osobiście CM nie używam, uważam to za zawracanie d... . Nie uważam też, żeby CM miała jakiś aspekt psychologiczny. Jeżeli chcę mieć "trafic" na aukcji to zaczynam od 1zł BCM. Z autopsji wiem, że takie aukcje kończą się z o wiele lepszym rezultatem niż zakładamy na starcie - choć nie zawsze :)
Jako, że wyrażam tylko własne zdanie na w/w temat nie zinterpretuj mojego posta jako karmienie trola. Choć nie jestem pewien jak powinienem interpretować Twój Marku sarkastyczny/ironiczny komentarz dot. wstrętnego Allegro. Pozdrawiam, peTer
Reply to
peTer
tak naprawde to nie wiesz jaka jest cena minimalna wiec nie mozesz pisac ze nie mozesz zbliżyć sie do ceny minimalnej, a w momencie kiedy podasz cene równą cenie minimalnej to cena minimlan znika - tak dla wyjaśnienia Po drugie dzięki cenie minimalnej można często zobaczyc jakie jest zainteresowanie sprzedawanym towarem jeśli sam nie bardzo wiesz ile mozesz dostać za swój towar. Po zakończeniu aukcji mozna ze spokojem przemyśleć czy warto obniżyc cene czy np wogóle nie sprzedawać.
Conti
Reply to
Conti
A ja dodam ze pomijajac nazewnictwo allegro prawdziwa aukcja BCM dla mnie to aukcja ktora ma cene wywolawcza 1 zl. A jak ktos ustawi 200 zl (gdy u konkurencji jest kup teraz 220 z ten przedmiot) i pisze ze BCM w opisie to moze sie stuknac.
Reply to
Norbert
Conti... brak mi słów. Przeczytaj jeszcze raz swoją pierwszą część postu i przemyśl to co napisałeś. Jasne, że nie znam ceny minimalnej. :) Wytłumacz mi proszę, jak mogę zbliżyć się do ceny minimalnej jeżeli nikt nie chce mnie przelicytować? OK... oprę się na przykładzie - może łatwiej będzie Ci to zrozumieć: Cena minimalna towaru to 200 zł. Osoba licytująca CM nie zna i zakłada, że CM to 400 zł i taką deklaruje. Aukcja zatrzymuje się na 120 zł i nikt z licytujących nie chce wyżej licytować. Aukcja się kończy nie osiągnąwszy CM. ZARABIA ALLEGRO :)
Co do drugiej części Twego postu się zgadzam, pod warunkiem, że ktoś handluje jakimś towarem na Allegro i traktuje to jako źródło dochodu. W przeciwnym razie nie widzę sensu badanie rynku, czy zainteresowania danym przedmiotem :)
Reply to
peTer
Witam ! CM jest równa 200zł. Ty oferujesz 400zł i automatycznie wskakuje cena za towar 200zł a "cena minimalna" znika. Nikt nie musi Cię przebijać by podbić cenę. Pozdrawiam !
Reply to
lechu_
OOPS. Jeżeli jest tak faktycznie, to przepraszam. Jakiś czas temu licytowałem towar który miał CM 1250 zł, ja zaoferowałem jakieś 1500 zł, a aukcja zatrzymała się na 700 z groszami - pamiętam, że finalnie kupiłem towar poza Allegro za kwotę niższą od 1200 zł. Podobnie było z licytowanym przeze mnie Acronautą na aukcji Leszka Pieńkowskiego - tylko inne kwoty. Stąd moje przekonanie o bezsensownym stosowaniu CM. Jeżeli jest inaczej, przepraszam - byłem nieświadomy takich zmian na Allegro. Zdawało mi się, że jeżeli deklaruję kwotę znacznie wyższą od poprzednika, to i tak jest ona tylko niewiele wyższa od deklarowanej przez osobę niżej na liście licytujących. pozdrawiam, peTer
PS: Zostałem wyprowadzony z błędu, z mojej strony EOT Koledzy, przepraszam. Może faktycznie w/g zaistniałych faktów CM ma jakiś sens :)
Reply to
peTer
Witam
"peTer" snipped-for-privacy@maila.com.invalid> napisał:
Rzeczywiście, byłem nieco sarkastyczny. Przepraszam. Po prostu drażnią mnie sądy wypowiadane stanowczym tonem na zasadzie "tylko ja mam rację" a miałem wrażenie, że właśnie tak można traktować Twoje wypowiedzi. Faktycznie napisałeś, że jest to Twoja opinia. Zamykając temat - "cena minimalna" jest czasami bardzo wygodnym narzędziem, i nie należy wprowadzać innych użytkowników w błąd interpretując to tylko jako wyciąganie kasy przez Allegro. Cieszę się, że sprawa się wyjaśniła. Moi przedpiścy naprawdę mają rację: jeżeli zdecydowanie chcesz kupić coś z ustawioną ceną minimalną i dasz więcej, oczywiśnie nie znając tej ceny, to będziesz prowadzić w aukcji właśnie z taką ceną, a adnotacja "cena minimalna nie została osiągnięta" zniknie. Jeśli nie będzie zainteresoawnia i nikt Cię nie przebije, kupisz przedmiot właśnie za cenę, która dla sprzedającego jest minimalną ceną, za którą był gotów towar sprzedać. I tyle. A działanie psychologiczne startu od niskiej ceny wywoławczej naprawdę stwierdziłem.- ruch na takiej aukcji jest większy. Koniec OT. Wracam do modelarstwa - F-16 czeka na malowanie ;-)
Pozdrawiam Marek Popów Latające RC
Reply to
Marek Popów
tą cześc juz masz wyjaśnioną
a tu podam przykład, myślisz o zmianie np swojej ładowarki na lepsza (droższą) wystawiająć ją od 1 zl ryzykujesz że akurat nie ma zainteresowania i sprzedajesz za 100 zł która cie nie zadawala, 300 zl to cena za wysoka (cena sklepowa np 350) to lepiej wystawić z CM najwyżej jej nie sprzedasz a bedziesz wiedzial czy warto sprzedawać czy lepiej odłożyć zakup nowej ładowarki na później. Zawsze mozesz wystawić ponownie juz z cena przemyślaną stosowną do zainteresowania
Conti
Reply to
Conti
Conti, Marku, przepraszam - macie racje :)
Gwoli wyjaśnienia. Akronaut pojawiał się na Allegro w początkowej fazie rozwoju sklepu "Perfect Hobby" - Roberta Oseta, a nie jak wspomniałem wcześniej L. Pieńkowskiego - za tą pomyłkę i ewentualne wprowadzenie w błąd jeszcze raz przepraszam :) Serdecznie pozdrawiam, peTer
Reply to
peTer
np. teoretycznie mogłbym wystawić za 250 bo tyle "bym" chcial dostać ale skoro przez całą aukcje nikt nie zalicytuje to skąd bede wiedział czy za 220 byłby kupiec czy za 200 czy za 150 czy za 100. Przy CM 250 a wywoławczej np 10 zł bede wiedzial jakie jest zainteresowanie i po zakończeniu aukcji bede wiedział co robić dalej. Pomijam tu wszelkie oferty poza aukcją typu "dam 150" , "wezmę za 100" itd.
Czy naprawdę nikt nie korzysta z CM ??
p.s. nie sprzedaje żadnej ładowarki !!! :)))))
Reply to
Conti

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.