Ktora spawarke inwertorowa wybrac ?

Witam,

wypatrzylem na allegro takie spawarki:

SPAWARKA INWERTOROWA FANTASY ARC 161, za 989 PLN (masa 5,6 kg) jakas NONAME MMA 200A za 1300 pln (8 kg) SNAKE 160 za 1179 pln ( 5,5 kg)

O tej ostatniej doczytalem, ze ma te wszystkie bajerki typu hot start, anty stick i arc power.

Czy warto kupic, a jezeli tak, to ktora ? Wszystkie maja osprzet (kable), stoszesdziesiatki maja takze walizki do transportu,

pozdrawiam pluton

Reply to
pluton__
Loading thread data ...

pluton__ napisał(a):

Wyżej wymienione mogą okazać całkiem dobre, ale proponowałbym zainteresować np. takim urządzeniem Inwerter spawalniczy + TIG FLORA TIG160S niecałe 1500pln Jak pospawasz trochę elektrodą wolframową w osłonie argonu to odstawisz elektrody otulone w większości zastosowań bo; nie ma odprysków, nie ma szlaki, można spawać blachy o grubości 0,5mm, pospawasz mosiądz i miedź, stale nierdzewne i kwasoodporne, spoiny są szczelne możesz robić rurociągi, jedyna wada to to że trzeba mieć argon. Ja od kilku lat używam GYSMI TIG 160HF INWERTOR i elektrody poszły w odstawkę nawet tam gdzie można by ich użyć.

Pozdrawiam Mirek

Reply to
Mirek

Jesli lepszych rad nie bedzie .. to wybralbym najciezsza :-)

J.

Reply to
J.F.

pluton__ napisał(a):

Nie jest specjalnie szkodliwy ;)

Z tego co wyczytałem w usenecie robisz różne "dziwne rzeczy", kiedyś pytałeś o spawarkę transformatorową, teraz rozważasz zakup inwertera więc zaproponowałem sprzęcik o 200-300pln droższy ale z opcją TIG, raczej powinno się przydać przy realizacji różnych pomysłów.

Reply to
Mirek

pluton__ napisał(a):

Tej nie proponowałem bo pewnie nie używałbyś funkcji pulse, post gas, czy powolne wygaszanie łuku żeby na końcu spawu nie powstawał gustowny dołek :)

Reply to
Mirek

pluton__ napisał(a):

Ja tam sie nie znam ale: Jezeli kleja mi sie elektrody i podkrecanie pradu nic nie pomaga, a mam pewnosc, ze elektrody sa suche jak pieprz, to po prostu zmuszony jestem odlozyc spawanie na czas pozniejszy. Czesto jest to gleboka noc - tylko wtedy prad w gniazdku jest wystarczajacy. Albo w niedziele - wtedy mi sie dobrze spawa :)

Reply to
zbigi

Niestety nie mam na razie takich mozliwosci :)

pozdrawiam pluton

Reply to
pluton__

pluton__ napisał(a):

Oki doki. Ale przeczytales o suchych elektrodach? Jestes pewien, ze problemy ze spawaniem byly spowodowane kiepskim pradem, a nie kiepskimi elektrodami?

Reply to
zbigi

Rutylowki hpermarketowe lezaly miesiac w suchym domu. Dodatkowo kupilem takie z rozowymi koncoweczkami i tymi jeszcze jakos szlo.

To na 99% byl prad kiepski (napiecie).

pozdrawiam pluton

Reply to
pluton__

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.