najbardziej skomplikowane struktury

W internetach ja wyczytał, że mózg człowieka jest najbardziej skomplikowaną
strukturą we wszechświecie.
Co prawda trudno jest dokładnie zdefiniować pojęcie struktury w takim rozumieniu.
Ale mimo to, w ramach rozrywki - której strukturze przyznalibyście drugie miejsce.
Pomijając mój mózg i mózgi zwierząt oczywiście.
Reply to
robot
Loading thread data ...
W dniu poniedziałek, 16 stycznia 2017 20:02:52 UTC+9 użytkownik robot napisał:
A co ma być miarą tego stopnia skomplikowania?
Reply to
Konrad Anikiel
W dniu 2017-01-26 o 11:10, Konrad Anikiel pisze:
Podkreślam, że pytanie jest wyłącznie w ramach rozrywki, dla zabawy. Nie wiem czy jest uniwersalna miara skomplikowania. Mam na myśli stopniowanie w stylu:
zapalniczka jest mniej skomplikowana od zegarka zegarek mniej skomplikowany od drzewa, superkomputer jest mniej skomplikowany od mózgu - no właśnie, czy aby na pewno? [chodzi mi o samą budowę fizyczną, bez oprogramowania - wyłączone, bez zasilania]
Ciekawą strukturą może być na przykład sieć internetowa. Można ją traktować jak jedną strukturę? Myślę, że można.
link do tego artykułu podaję na wszelki wypadek:
formatting link
pozdro
Reply to
robot
W dniu sobota, 28 stycznia 2017 21:27:45 UTC+9 użytkownik robot napisał:
Link nie działa. Bez sformułowania kryteriów to jest trzepakowa zabawa we "wcale bo nie". Kryształek soli kuchennej jest w pewnym sensie bardziej skomplikowany od mojego mózgu. Zależy jak sobie to skomplikowanie zdefiniuję.
Reply to
Konrad Anikiel
W dniu 2017-01-31 o 13:19, Konrad Anikiel pisze:
No tak. Wiem że durne pytanie. Myślałem że mimo to może ktoś da jakiś ciekawy przykład. Zabawa zakończona.
Jakiś dziwny ten link, raz działa raz nie działa, nie wiem o co się rozchodzi. Ale jak nie będzie działał, to wiele nie stracisz. może tak:
formatting link
Reply to
robot
W dniu sobota, 4 lutego 2017 01:33:58 UTC+9 użytkownik robot napisał:
Pytanie durne, ale zadawanie durnych pytań wcale nie jest durne. Trzeba czasem się zastanowić co wynika z jakiegoś tam rozumowania na jakimś tam poziomie abstrakcji. Tu wychodzi że jak nie ma miary to nie ma porównania. Wróbelek ma jedną nóżkę bardziej niż drugą: prawda czy fałsz?
O, tak działa. Profesor jednym ciągiem mówi że najbardziej skomplikowana i najmniej poznana struktura. No to jeśli najmniej poznana to skąd wiadomo że najbardziej skomplikowana? Wychodzi że jego miarą skomplikowania jest trudnopoznawalność :-) Trochę to takie niepoważne, prawda? Jak za chiny nie może dojść o co w czymś tam chodzi, to wyciąga konkluzję że to musi być bardzo skomplikowane. I to mówi naukowiec? Chyba raczej żartuje...
PS. Ciekawe co ten profesor powie jeśli za kilka lat maszyna nauczy się jego zachowań i stanie się kopią jego własnego umysłu symulującą pracę jego mózgu, tylko szybszą, bardziej nieomylną i z lepszą pamięcia?
Reply to
Konrad Anikiel

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.