magnesy spiekane - wytwarzanie i rozkład pola

Witam

Moje pytanie zainspirowane zostało wymianą e-maili z firmą produkującą magnesy spiekane. Zapytałem ich tam o magnes - będący w najlepsym przybliżeniu "pastylką"

- tak jak tabletka potrafi mieć na średnicy nacięcie - tak chciałem, żeby przebiegała linia umownego przedziału między biegunami. Odpowiedziano mi, że owszem - mogą takie zrobić ale nie są w stanie zagwarantować powtarzalności i równomierności rozłożenia biegunów. To czyli że jak - że może być więcej N jak S? Czy takich magnesów (neodymowe np) nie robi się tak, że poddaje się działaniu pola uformowany materiał - następnie spiekany?

XTC

Reply to
xtc
Loading thread data ...

xtc napisał(a):

Magnesy spiekane są parszywe jeżeli idzie o powtarzalność wymiarów i parametrów, za to tanie. Chcesz mieć dobrą powtarzalność magnesowania - da się, ale widać firma nie ma sprzętu do tego.

Magnesy neodymowe to nie ta klasa materiału. Co do technologii spieków - to chyba idzie tak: spiekanie, potem szlifowanie krytycznych wymiarów a na końcu magnesowanie.

Reply to
PeJot

dam sobie pociąć ze magnesowanie następuje w czasie spiekania. Tomek

Reply to
Tomek

Tomek napisał(a):

formatting link
, a kobyłka u płota.

Reply to
Adam Moczulski

Tomek napisał(a):

Twoja sprawa.

No to przyjedź do mojej firmy. Z toporkiem, nożem albo czymkolwiek co Ci pasuje.

Reply to
PeJot

Tomek napisał(a):

I vice versa, szanowny kolego. Jeszcze gdybyś był uprzejmy sprecyzować do czego się odnosisz ( tekst n.t. magnesów lub teksty na mojej stronie ).

No to przyjedź do mojej firmy. Z toporkiem, nożem albo czymkolwiek co Ci pasuje. Chociaż nie, jakieś gilotyny dla wielce szanownego się znajdą.

Reply to
PeJot

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.