[figurki] kolory niemieckich mundurów

witam mam takie małe pytanko, jakich kolorów (nr) farb należy użyć do pomalowania mundurów, hełmów niemieckich z okresu WWII, tzn. chodzi mi o kolor podstawowy, zwany chyba feldgrau. Mój problem wziął się po pierwsze w związku z brakiem na rynku farbki Humbrol 111, której kiedyś używałem po wtóre z analizą oryginalnego niemieckiego umundurowania z okresu wojny. Nadmienić muszę, iż pomimo "alergii" na farby Pactra kupiłem takową o nazwie (chyba tak to się pisze) uniform feldgrau, a wnioski z porównania tego odcienia farby z oryginalnym umundurowaniem są mało pocieszające:

- bluza mundurowa, ma odcień bardziej wpadający w zielony

- spodnie mają odcień bardziej brunatny,

- a farba w odcieniu ciemno szarej myszy, Jak to jest, czy ciuchy w wyniku upływu czasu aż tak zmieniły swój kolor, czy farba pasuje jak pięść do nosa ??? Reasumując, czy ktoś może mi podać poprawne kolory (numery) farb (najlepiej poza pactrami) które nadają się do malowania niemieckiego umundurowania, a już zupełnie bym był szczęśliwy z linka do strony podejmującej wyczerpująco powyższy temat.

Pozdrawiam wszystkich (a szczególnie nieformalnych z baru pod PKiN :-)))

Michał Pytel

Reply to
pytelm
Loading thread data ...

Hej Przedewszystkim przejrzyj archiwum grupy,było o tym z milion razy.Dowiesz się tam między innymi,że tak właściwie nie ma koloru feldgrau.Mundury niemieckie miały setki odcieni i wszyskie były feldgrau,do tego dochodzi zniszczenie materiału,kurz,brud.....Jedyna metoda to odpowiednie do swoich wyobrażeń mieszanie farb i "postarzanie". Radagast

Reply to
Radagast11

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.