Pałac Kultury i Nauki - opinie

Witam szanowne grono techniczne. Dosyć często spotykam się - szczególnie w mediach z opinią (np podczas chodnikowych sond społecznych) ze Pałac Kultury i Nauki "podarowany" nam przez Naród Rosyjski jest strasznie brzydki i nalezałoby się go pozbyć bo szpeci naszą "piękną" stolicę. Mam wrazenie, że ostatnio jest jakas nagonka na ten obiekt socrealizmu, chyba własnie media wykreowały jakiś negatywny wizerunek tego budynku jako symbol zła który nadas stoi na Placu Defilad i przypomina o przeszłości. Ja mieszkam we Wrocławiu i moim skromnym zdaniem w tym mieście na czasów III RP nie powstało nic ładniejszego od PKiN (nie mówie o gabarytach tylko o estetyce) a jak jest w waszych miastach . Ja uważam ze PKiN nie jest znów taki ostatni, mi sie nawet podoba :-) Gaudi to to nie jest ale..... A co wy sądzicie na jego temat.??

PS. nie znalałem grupy architektonicznej.

Reply to
jensen
Loading thread data ...

Ciesze się że to czytam, bo mam dokładnie takie samo zdanie. Może to dla tego że też jestem z Wrocka.. Własciwie to o co IM chodzi? Dość monumentalne, ale coś w sobie ma. Napewno widziałem wiele brzydszych.

pl.misc.budowanie? ;-)

Reply to
Łagoda

Ten jest napewno brzydszy:

formatting link

Reply to
KA

Klasycznie: maly ale gustowny ;-)

A serio: mimo wszystko zestarzal sie jakos ladniej niz biurowce z lat 70-tych, a i pewnie obecne budynki przezyje. A jak ktos chce zobaczyc, jak mozna w podobnym stylu budowac po partacku, niech jedzie do Lichenia ;->

pozdrowienia

krzys

Reply to
myszek

"podarowany" nam

Reply to
BlueVillain

Mojm daniem jest to calkiem ladny obiekt. Dodaje uroku centrum naszej stolicy. A z oswietleniem w nocy lub wieczorkiem: moim zdaniem bomba. Z argumentami odnoszacymi sie do niewykorzystania wielu powierzchni w jego wnetrzu mozna sie zgodzic (choc to i tak zaden powod wyburzania) ale z tymi o jego szpecacym wygladzie "chyba" NIE. Dookola jest naprawde duuuzo o wiele brzydszych od niego.

AHOJ

Reply to
Radek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.