[RC] Kraków - śmietnik - czym latacie?

Witam.

Jako, że temat "śmietnik" ostatnio dosyć często się pojawia to chciałbym się dowiedzieć czym tam sie lata. Mieszkam w Krakowie i przyznam, że chętnie polatałbym w Towarzystwie. Ja osobiście preferuję modele, które wchodzą w całosci do bagażnika, mają napęd elektryczny i do latania potrzebują niewiele przestrzeni- a więc tak, w kolejności chronologicznej:

- uczyłem się latać na depronowej delcie MJ z silnikiem speed 400, z przekładnią 1:2,33, śmigło 9x4,7, sanyo KR800AAE

- następnie był depronowo balsowy trenerek, na podstawie planów BLT z silnikiem speed 280, przekładnią 1:4,1, sanyo N 270AA

- depronowy focker Eindecker 3, speed 280 race, przekładnia 1:4,1, śmigło 3- łopatowe FSK 236x230, sanyo Twicell 750 mAh

- niezniszczalna depronowa Extra, wyposażenie j.w, a w krótce bezczotka z CD. Leży jeszcze, czekając na wyposażenie Piper J3 cub, dokończenia wymaga też bleriot 11 i czeski model spurt, ale do tego ostatniego jakoś mnie nie ciągnie, może dlatego, że jest na silnik spalinowy.

Pozdrawiam Paweł Ż.

Reply to
Timochenko
Loading thread data ...

Właśnie wróciłem ze śmietnika...

Latam białym elektroszybowcem z zestawu Sunny Svensona.

- rozpiętość: 2m

- silnik 600,

- akku 1.9 Ah no-name,

- regulator Modeltronik MMC 35 BR

Na razie moje doświadczenie w lotach to 6 ok. 8-minutowych lotów w/w szybowcem i ok. pół godziny śmigłowcem (sprzedałem go, bo części zamienne mogą człowieka póścić z torbami). I chyba z kilkaset godzin na symulatorze...

Pozdrawiam, Łukasz Stela

Użytkownik "Timochenko" snipped-for-privacy@WYTNIJTOpoczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Reply to
Lukasz Stela

Ja wróciłem troszkę wcześniej:).....latam,a raczej próbuję motoszybowcem...ten z czerwonymi skrzydłami...:))

Reply to
krzysiek777

Cześć. Gdzie jest ten "śmietnik"?

Pozdrawiam Wojtek z Krakowa

Reply to
Wojtek M.

Witajcie!

Ja na razie latam Firstem 2m od Blejzyka (z gumy czeskiej). Potem dołącze do wyprawki park flya Lite Stika na silnik 150 GWS.

Pozdrwiam, Szymon Bartuś

Reply to
Szymon

Jadąc od krakowa do tyńca....jest skręt na Bodzów....a na przeciwko, tyle ze po lewej stronie skręt w taką dróżkę....i potem zapytaj..albo jedz do końca..:) Albo inaczej mówiąc.....wiesz gdzie jest Ruczaj?....a kampus UJ...a Biblioteka Papieska?.....to patrząc od ruczaju na te obiekty z tyłu są takie wielkie łąki...a jeszcze dalej lasek...to właśnie pod tym laskiem..:)

Reply to
krzysiek777

Mówiąc po prostu ul. Rodzinna do końca na wzniesieniu -plan Stołeczno -Królewskiego Miasta Kraków

Reply to
Roman B

Witam.

Byłem dzisiaj pierwszy raz zobaczyć ten śmietnik. Nie zbyt łatwo znaleźć wąską i zamaskowaną ulicę Rodzinną, a sam jej finisz pod laskiem dostarcza sporo wrażeń z jazdy nisko zawieszonym samochodem. Jak przyjechałem to składał się jakiś starszy pan ze spalinowym trenerkiem, a poza nim nikogo więcej nie było. Zastanawiałem się wcześniej czego można sie spodziewać po miejscu o nazwie "śmietnik" - w życiu nie widziałem tylu zapakowanych w gumę owoców miłości w jednym miejscu :)

P.S. Znalazłem nawet pół żółtego śmigła 8x4 :)

Pozdrawiam Paweł

Pozdrawiam

Reply to
timochenko

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.