{RC} Kwarc do MPX Multiplex

Witam Mam problem ,mam Odb. Multiplex Mini 9 Uni kupiony trzy lata temu i niewiem czy jest on na podwujnom czy pojedynczom przemiane.Z instrukci nic niewinika.Wydaje mi sie że trzy lata temu Multiplex nie robił odb. na podwujnom przemiane.Nowe IPD są ,tak wyczytalem ze strony inter.Multiplexa.Musze kupić nowy kwarc i niewiem jaki ,poprostu zgłupialem.Drugie pytanie to czy Profi 3010 to sygnał PPM negativ czy pozitiv .a jak to sie ma do Hitec Fokus-4. Pozdrawiam Bogdan

Reply to
Bogdan Peszko
Loading thread data ...

Uwaga!! to moze nie wypalic, bo chyba odbiorniki MPX potrzebuja kwarcow MPX. Ja probowalem kiedys zastosowac kwarz MPX w ACT, ktory chodzi na prawie wszystkim i nie chcial dobrze dzialac.

Pozdrawiam

Alex

Reply to
Alex

Cześć!

Nie tylko że robił, ale i robi IPD w wersji z podwójną przemianą. Nawet były kiedyś odbiorniki PCM Multiplexa, choć nie jest mi wiadome, że istniał nadajnik tegoż producenta pracujący w PCM-ie...

Z odbiornikami Multiplexa i obcymi kwarcami są problemy. Nie polecam - do odbiornika Multiplexa raczej tylko odpowiedni kwarc Multiplexa.

Tak - były nawet serwa Multiplexa dopuszczone do zasilania z 6 cel NiCd !!! To były czasy gdy Multiplex miał szansę przejąć prowadzenie. Niestety tak się nie stało. Multiplex miał też jedyny uczciwy system wtyków do serw, które były prądowo znacznie bardziej obciążalne i gdzie odwrotne ich podłączenie było faktycznie wykluczone.

Pozdrawiam z podwujnom energią ;-)

Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.