jak sie robi mapy morskie ?... jak remontuje sie lub buduje statki ?.. zobacz w ten weekend w Trojmiescie

zwiedzanie stoczni możliwe w sobotę i niedzielę... dni otwarte w "Naucie", "Remontowej" i "Północnej"...

wiem, że już było (na innym forum) o "hydrografach"... (impreza pod patronatem medialnym miesięcznika "Nasze MORZE") www.naszemorze.com.pl ale przypomnę... (na końcu tego postu)
a w najbliższy weekend jeszcze inne atrakcje:
dni otwarte w stoczniach remontowych "Nauta" w Gdyni (do zobaczenia m.in. operacja wyciągnięcia podnośnikiem jednostki Vivero Petrobaltiku, podobno ok. godz. 12:30 i "Remontowa" w Gdańsku oraz w Stoczni Północnej, należącej do Grupy REMONTOWA...
NAUTA
Dzień Otwarty w "Naucie" Z okazji corocznych obchodów Dni Morza, Stocznia Remontowa "Nauta" S.A. w Gdyni zaprasza 21 czerwca 2008 r. (sobota) na Dzień Otwarty. Propozycja kierowana jest do całych rodzin, a szczególnie do dzieci. Stocznia przygotowała szereg atrakcji m.in.: program dla dzieci grupy artystycznej "Groteska" pt. ,,Niech dla dzieci słońce świeci", a w nim pokaz żonglerki i iluzji, klaun, konkursy, muzyczna sztafeta, bajkowy pociąg oraz wspólna zabawa, w godz. 11.00 -12.00. Inne atrakcje to: konkursy dla dzieci z nagrodami, zwiedzanie stoczni (w tym wejście na jednostki remontowane, możliwość przyjrzenia się z bliska pracy stoczniowców), operacja wyciągnięcia podnośnikiem jednostki Vivero o godz. 12:30 (informacja pochodzi z "Nauty", z połowy czerwca), wycieczka holownikiem po basenie stoczniowym, zabawa w prawdziwym wozie strażackim, wystawa prac malarskich, możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć, słodycze i napoje oraz drobne upominki. Wejście do Stoczni Remontowej "Nauta" S.A., w Gdyni ul. Waszyngtona 1 (okolice Centrum GEMINI i Placu Kaszubskiego) w godz. 10.00 -14.00. Więcej informacji pod nr tel. ( 58 ) 621 21 07.
REMONTOWA SA i POLNOCNA
Tradycyjnie, z okazji Dni Morza, w najbliższą niedzielę, 22 czerwca bramy Gdańskiej Stoczni Remontowej S.A. oraz Stoczni Północnej S.A. będą otwarte nie tylko dla ich pracowników. Tego dnia w stoczni mile widziane będą rodziny stoczniowców, ich znajomi, mieszkańcy Trójmiasta, turyści. Od godz. 10:00 do 14:00 będzie można zwiedzić "Remontową". To doskonała okazja poznania jej z bliska, obejrzenia remontowanych i przebudowywanych statków. Taki dzień nie często się zdarza. W największym doku "Remontowej" (nr 6) będzie stał 243-metrowej długości i 42 m szerokości zbiornikowiec Moscow, w doku nr 5 też duży statek - 204-metrowej długości ro-ro NDS Prospector, w doku nr 4 polski drobnicowiec Rubin (dł. 130 m), w doku nr 3 niemiecki chemikaliowiec/produktowiec Ledastern (dł. 123 m), a w doku nr 1 też budowany w Stoczni Północnej na zlecenie "Remontowej" gazowiec Coral Methane dla armatora holenderskiego. W sobotę i niedzielę miał miec na nim miejsce montaż zbiorników ładunkowych. W doku nr 2 na terenie Stoczni Północnej holownik typu AHTS-120/6. Ale uwaga, nie wolno wchodzić ani na cumujące w stoczni statki, ani nie można wchodzić na doki. Zwiedzanie rozpoczyna się od bramy nr 2 (drugi przystanek stoczniowego autobusu; I przystanek to węzeł Kliniczna, II - brama nr 2, III - brama nr 1). I już tu na zwiedzających czekać będzie pierwsza niespodzianka. Tych niespodzianek - atrakcji będzie więcej. Stocznie będzie można zwiedzić w towarzystwie przewodnika bądź też pracownik stoczni może być sam przewodnikiem dla swoich bliskich. Stocznia Północna S.A. również otwiera swoje bramy w godzinach 10-14, a tam zobaczymy nie jak remontują statki, a jak budują nowe jednostki pływające.
- - - - -
Informacja o zwiedzaniu okrętów hydrograficznych: http://www.naszemorze.com.pl/pokaz_wiadomosc.php?idn70 (być może okręty będzie można zwiedzać juz od 10:00, ale... przeczytaj podlinkowany komunikat... za to "Nasze MORZE" będzie na okręcie lub na zorganizowanej w pobliżu wystawie o hydrografii najprawdopodobniej już od ok. 10:00)
Add pictures here
<% if( /^image/.test(type) ){ %>
<% } %>
<%-name%>
Add image file
Upload

Polytechforum.com is a website by engineers for engineers. It is not affiliated with any of manufacturers or vendors discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.