Kierunek Robotyka - perspektywy.

Witam Studiuję sobie obecnie na drugim roku, kierunek Automatyka i Robotyka. Jako specjalizację planuję wybrać robotykę. I mam takie pytanie - jakie mam perspektywy w tym kraju w środku Europy? :) Czy są w Polsce w ogóle firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją robotów przemysłowych, medycznych, bądź jakichkolwiek? Czy może pozostaje tylko emigracja albo przekwalifikowanie i szukanie szczęścia gdzieś indziej? Za wszelki odzew b. dziękuję.

Reply to
Jac
Loading thread data ...

isiah snipped-for-privacy@poczta.fm napisał(a):

polibuda w Poznaniu, jeśli chodzi o specjalizację to mam do wyboru Automatykę lub Robotykę na 3 roku.

Reply to
jacek312

isiah snipped-for-privacy@poczta.fm napisał(a):

wiesz nawet myślałem swego czasu o informatyce bo komputer już mam dłuuugo, a AiR wybrałem jakoś tak w ostatniej chwili :) W gruncie rzeczy ten kierunek to trochę elektroniki, trochę informatyki, mechaniki, pewnie dlatego go wybrałem. Jeśli chodzi o pracę programisty to biorę także to pod uwagę, zaczynałem programować w czasach basica na c64. Tylko że nie wiem czy będę miał siłę przebicia w tym środowisku. Przeglądając pl.praca.oferowana widzę, że sporo się wymaga - rzadko można spotkać ofertę by wystarczał c++. Przeważnie dochodzą bazy danych (co ciekawe każda oferta preferuje inny System Zarządzania BD :) ), javy, xml'e, te wszystkie cuda z microsoft'u - asp, .net, etc. Jakby nie patrzeć uczęszczając na studia informatyczne ma się kontakt z wieloma narzędziami; na moim kierunku można programować w c++, mikrokontrolery w assemblerze, no ale nie wiem czy to aby wystarczająco.

Reply to
Jac

btw jaki soft do projektowania robotów? znalazłem coś takiego

formatting link
że znacie coś jeszcze?

Reply to
Jac

isiah snipped-for-privacy@poczta.fm napisał(a):

dzięki za linki :)

Reply to
Jac

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.