Wycinarka laserowa.

Chodzi o to zeby robil to ktos na zewnatrz. U nas takie zabiegi nie wchodza w gre. Wypalanie nie przejdzie bo za duzo zabiegow przy tym a co dopiero giecie z arkusza? I skad ja taka prase wezme co mi pognie na dl 7m? Pewnie ze stoczni ;)

Pozdro Ziomall

Reply to
Ziomall
Loading thread data ...

Tak juz mamy :)

Powiedzmy, ze tak sie nie da, nie mozna z pewnych wzgledow itp...

Nie za dobry wlasnie. Dopiero co wymienilismy laser na nowy.

Ale dzieki za ciekawe propozycje.

Pozdro Ziomall

Reply to
Ziomall

Nie napisałeś jeszcze jednej rzeczy: Te otwory mają być okrągłe, czy nie?

Konrad

Reply to
KA

Mamy Primę (nie taką dużą)- straszne badziewie. Włoska robota :-) Przez analogię do Twojej "stoczniowej" fobii, nie polecam.

Konrad

Reply to
KA

Na razie z Thyssen'a (Krupp Stahlunion). Ale Ugine tez oferuje tylko czas realizacji dlugi.

Reply to
QF3L

Wygląda bardzo ładnie, jak każdy włoski sprzęt. Tylko po wyglądzie nie widać, że się psuje co środę :-)

Konrad

Reply to
KA

No właśnie my też z ugine i z kruppa, ale te same problemy- duża partia, długi leadtime. Nawiasem mówiąąc, HSW może taki wytop zrobić i walcować (jeden wytop to u nich 40 ton), ale oferty nie mam. I nie wiem jak u nich z małymi grubościami (bo że płyty na łyżki koparek sobie robią, to mnie nie rajcuje :-) )

Konrad

PS. Spawacie ten gatunek?

Reply to
KA

Niekonsekwentny jesteś. W stoczniach się obawiałeś związków zawodowych, a tu zawodność sprzętu to już pikuś. Ja zlecałem do laboratorium w stoczni badania wytrzymałościowe, a potem korzystałem z usług wielu, wielu innych. I nikt tak fachowo roboty nigdy nie zrobił, jak ci związkowcy.

Konrad

Reply to
KA

Z Thyssenem nie bylo tak zle - tylko trzeba bylo wziasc minimum produkcyjne (2 tony) i dostawe mialem zalatwiona w ciagu miesiaca. Ugine najpierw zadeklarowalo sie dostarczyc w miesiac, potem powiedzialo ze nie za miesiac a za trzy. Aha, w formatkach dostaje od razu.

Tak. TIGiem, bez wypelniacza. Procentowo mieszanki nie pamietam (Ar+CO2)

Reply to
QF3L

CO2? Jesteś pewien? I nie ma problemu z kruchością? Martenzyt się nie wytrąca? Czy wyżarzacie?

A spawacie 1.4509 do siebie samego, czy jeszcze do innych gatunków?

Pytam, bo walczę właśnie z ASME o szczegóły wymagań, jakie mają być zawarte w ich BPVC (przepisach dot. urządzeń ciśnieniowych)- i walka jest ciężka.

Konrad

Reply to
KA

Lasery, bajery. A myślę, że nietrudno byłoby zrobić taki waterjet (daje piękną, gładką krawędź). Poszukaj kogoś kto ci taką maszynę zbuduje- pewnie by na siebie zarobiła.

Konrad

Reply to
KA

Prawie cholibka bylem (obok MIGi stoja, gdzie W1.4512 spawamy drutem stopowym i tam jedziemy mieszanka). Jednak wylacznie Ar.

2 krawedzie jednej blachy razem. Bez wypelniacza wiec zadnych uV nie ma.

ASME czyli amerykanskie normy? Kiedys czegos tam szukalem, sciagnalem z emule'a (dla celow szkoleniowych), poczytalem i skasowalem. Z dziedziny mnie interesujacej (rury wydechu) bylo typowe lanie wody.

Reply to
QF3L

No tak, z wydechu wody się nie leje na ogół, a zwymiennika ciepła- owszem :-)

Konrad

Reply to
KA

...a poza tym, to chyba raczej w stronę GOST idziecie, co?

Reply to
KA

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.