Motoszybowiec

Loading thread data ...

Witam Z tego co podaje Wimarex optymalne smigła to 9X4 lub 9X5. Orientacyjnie przy zasilaniu 3 X LiPo i pradzie 11-12 A przecietny silnik b/s z dobrze dobranym smigłem powinien dać 600-700 G ciągu, czyli wystarczajaco do motoszybowca 800 G.

Reply to
Paweł Pracki

tomla snipped-for-privacy@wytnijo2.pl napisał(a):

Faktycznie te chińczyki seria BM (Kolega w poście podał BA) to nie dają . Przepraszam. Prawdopodobnie daja gdzieś o połowę mniej. Tylko nawet przy 400 G ciagu to motoszybowiec nie powinien spadac jak kamień. Kolego podał smigło

8 cm - rozumiem że to nie średnica tylko długość jednej łopatki. Bo przy średnicy 8 cm to rzeczywiscie kamień w dół.
Reply to
Paweł Pracki

Witam.

Zasadnicze pytanie - jak model jest wywazony, co z katem zaklinowania skrzydla oraz sklonem silnika wzgledem osi modelu? Czy model zachowuje sie prawidlowo w locie szybowcowym po wyrzucie z reki ? Do "wywindowania" modelu motoszybowca o wadze ok 800g. wystarczy 300g ciagu, silniczek oraz smigielko o jakim wspomniales powinno w zupelnosci wystarczyc pod warunkiem ze pakiet jest odpowiednio wydajny pradowo a model wyregulowany ;-)

pozdrawiam Ben.

Reply to
Ben

Witam Spróbuj zawiesić sam kadłub z osprzętem na lince zamocowanej do ogona i w pobliżu nosa, dociązyć kadłub w srodku ciężkosci i uruchomic silnik. Mierząc kąt odchylenia od pionu i znając łączną mase kadłuba plus balastu można z niewielkim błędem obliczyć ciąg. Jeżli będzie w granicach pow. 400 G to coś jest nie tak z geometrią modelu.

Reply to
Paweł Pracki

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.