[RC] Jeti REX5+ - problem z zasięgiem

Witam,

Dziś po baardzo długiej przerwie znów poleciałem. Model zachowywał się OK. Niestety w odległości ok 100m w momencie przelecenia nad linią niskiego napięcia wyłączył się silnik. Wylądowałem ślizgowo, sprawdzam - pewnie z akumulatorami coś nie tak. Ale sprawdzam - silnik ciągnie. Kolejna próba. Lecę - dwa kółka OK, potem znów to samo - silnik wyłączył się. Czyli problem z zasięgiem. Zacząłem próby naziemne i po odejściu 50m na ziemi i dotknięciu anteny silnik wyłączył się, a serwa zaczeły drgać. Prawie ten sam model rok temu w tym samym miejscu wykonał ponad 20 lotów. Jedyną różnicą są odbiorniki. Wtedy był to Hitec SuperSlim, a dziś wspomniany Jeti REX5+. Radio - Flash 5x, model slowfly, Speed 400 z przek. 2.33:1, 8*N500AR, regulator 15ZT z ArtHobby.

Czy takie zachowanie się tego odbiornika może być normalne, bo jest to odb z pojedynczą przemianą, a SuperSlim z podwójną. Poza tym Jeti ma antenę 50cm, a SuperSlim 100cm. Wreszcie mała ilość miejsca w kadłubie wymusiła bliskość odbiornika i regulatora oraz przebieg kabli do silnika obok odbiornika. Antena jak i rok temu biegnie wzdłuż belki ogonowej kadłuba.

W instrukcji Jeti podaje aby w razie problemów z zasięgiem sprawdzić zasilanie (to jest OK) oraz użyć innego kompletu kwarcy. Niestety innych kwarcy nie mam.

Czy ktoś z was miał już podobne problemy z REX'em? Wiem że Hitec Feather lubi sprawiać kłopoty, ale Jeti raczej ma dobrą opinię.

Pozdrawiam,

Adam Niedźwiadek

Reply to
Adam Niedzwiadek
Loading thread data ...

Latamy z kolegami na Rexach 4,5 i 7 bezproblemowo, przy czym ważne by kwarc był też Jeti. Nie wiem czemu, ale Rexy z kwarcami Graupnera działają z krótszym zasięgiem, z Hiteciem czasem, z Futabą prawie wcale, a ze swoimi kwarcami działają z wszystkimi tymi aparaturami bez problemu.Robiliśmy próby i zdarzało się, że Rex miał lepszy zasięg od oryginalnego odbiornika Graupnera.

Reply to
Jacek Borowski

Cześć,

To może byc przyczyną problemów, antena REXa nie lubi sąsiedztwa bowdenów z metalowym rdzeniem - wypusć ją z modelu po prostu luźno (tak zaleca producent). Poza tym cały ten układ odbiornik-antena jest dość wrażliwy na sposób umieszcznia w sąsiedztwie instalcaji elektrycznej. Zmiana położenia o kilka cm może całkowicie rozwiązać problem.

Pozdrawiam - Wojtek Szczęśniak

Reply to
familysz

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.