[S]Plany świetnego szybowca/motoszybowca Gappy 1:1.

Loading thread data ...
milk pisze:
no , nie ma to jak dać plany w foto na aukcji , kazdy sobie sam wydrukuje. A propos , czy jestes ich tworcą że sprzedajesz?
Reply to
Norbert
W ten sposób możesz zakazać sprzedaży oryginalnych numerów Małego Modelarza albo Planów Modelarskich. Nie musi być twórcą, żeby sprzedać swoją kopię planów. A, że została wystawiona jedna sztuka więc wydaje się być wszystko w porządku.
Reply to
LukaszS
LukaszS pisze:
To nie to samo. Mały modelarz wychodzi z wydawnictwa w określonym nakładzie. Dozwolone jest sprzedawanie oryginału ale sporządzenie kopii i jej sprzedaz będzie już IMO złamaniem prawa autorskiego.
Plany które sa przedmiotem aukcji nie sa zapewne własnoscią autora - są dostępne w wersji elektronicznej w sieci. Sprawa jest więc dyskusyjna ..Nawet zdjęcia użyte w aukcji nie są własnością sprzedającego tylko również zdarte z netu. zobacz tu
formatting link
może ma zgodę autora ? ;) Ilość sztuk sprzedawanych nie ma żadnego znaczenia
Reply to
tompolex
Moim zdaniem (ale może się nie znam) jeżeli plany są ogólnodostępne (za darmo) w sieci w wersji elektronicznej (choćby na zlinkowanej przez Ciebie stronie/forum), a gość, jak pisze w opisie aukcji, sprzedaje ich wydrukowaną wersję komuś, kto "nie ma czasu ,bądź nie chce mu się chodzić za planami po drukarniach", to co to komu przeszkadza? Sprzedaje usługę - wydruk i wysyłka z doręczeniem do domu. Jakby był chłop bardziej łebski, to by z tego zrobił akcję ułatwiającą życie niepełnosprawnym (bo nie trzeba chodzić po drukarniach) i jeszcze jakąś rządową/unijną kasę by wydoił;-)
Maciek K.
Reply to
Maciek
Maciek pisze:
To, że coś jest ogólnie dostępne nie czyni tego Twoją własnością. Zatem nie możesz tego legalnie używać dla celów komercyjnych. chyba ze autor na to wprost pozwoli. Również zdjęcia użyte zapewne bez zgody autora, nie wspominając o zaśmiecaniu grupy g.... reklamą aukcji ..za przeproszeniem. Gostek nie podaje nawet prawidłowej nazwy modelu.
Co innego gdyby sprzedawał usługę wydruku planów własnych lub wskazanych przez kupującego z dostawą do domu... to tak a propos niepełnosprawnych
IMO nie warto ciągnąć wątku.. na grupie . Osobiście nie mam nic przeciwko jednorazowej reklamie sprzedawanych przez kolegów modeli i innych różności związanych z naszym hobby, jednak jak we wszystkim powinien obowiązywać umiar i dobry smak.
A wszystkim niepełnosprawnym modelarzom zainteresowanym oferuję niniejszym wydruk tych planów za darmo (dokładnie po kosztach wysyłki)
Reply to
tompolex
Witam Plany Guppy-ego można pobrać ze strony
formatting link
i są to kopie legalne, bo autor strony S. Duranti, według tego co podaje - sprawdza prawa autorskie. Kpia oczywiście do użytku własnego. Pozdrowienia PP
Reply to
PL(N)umber_One

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.