klucze sztorcowe gwiazdka-12/spline/XZN - wymiary?

Witam,

od paru dni próbuję znaleźc w sieci wymiary tych końcowek ale bezskutecznie. Norma ISO 1173 jest tylko za pieniądze przekraczające cen kilku takich kluczy :-(

A to wszystko w celu znaabycia właściwego klucza do okręcenia półosi w WV Ogórku. Odcisk w plastelinie łba śruby sugeruje średnicę okręgu opisanego na tej gwiazdce równą 10 mm. Oznaczenia kluczy to ..., M6, M8, M10, itd ale nic mi to nie mówi :-( Dla ułatwienia mogę dodać że ponoć te same śruby miały WV Pasaty.

Polecam się uprzejmej uwadze

Adampio

Reply to
Adampio
Loading thread data ...

Dnia Mon, 13 Sep 2010 16:38:43 +0200, Adampio napisał(a):

System końcówek XZN dla zobrazowania masz tutaj:

formatting link

a śruba będzie pod końcówkę M12. Jeżeli będziesz kupował taki zestaw kluczy to łatwo to sprawdzisz. pees Ten przytoczony zestaw to tylko przykład. Ja pracuję na Hazet co wcale nie znaczy, że wymienienione na tej stronie marki nie są dobre.

Reply to
Ark Sempow

W dniu 2010-09-13 18:20, Ark Sempow pisze:

Dzieki, ale przez to mam dysonans poznawczy. Bo w tzw. międzyczasie dwie osoby sprawdziły w swich busach, że u nich te śruby mają gniazdo pod gwiadkę M8 (co by pasowało do srednicy łba śrub - 13mm), a jedna zdążyła nawet złamać klucz YATO (maksymalny moment 22Nm). Według maunala Bentley śruby półosi Ogorka należy dokrecać momentem 35Nm, co już chyba mocno zawęża krąg poszukiwań :-(

PZDR

Adampio

Reply to
Adampio

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.