Kolektor, "portki", odkręcenie śrub.

Poradźcie jak przygotować do odkręcenia nakrętki na śrubach dwustronnych (szpilkach) by nie potrzeba było rozbierać połowy samochodu i kupować silnika. W miejscu dopawania wspornika do rury podwójnej ( tzw. portek, dalej jest rura do tłumików) powstała poprzeczna szczelina długości około 5 mm. Wypada wymienić "portki", (albo załatać, może klej+taśma ?). Czym i jak potraktować nakrętki by je odkręcić a nie ukręcić śrub ? A silnik w tym miejscu nie był "dotykany" od prawie 200 tyś.km.

Za każdą radę będę wdzięczny. W.

Reply to
Wiesław
Loading thread data ...

Wiesław napisał(a):

Potraktowac jakimis penetrantami typu WD-40 po wielokroc na kilka dni przed podjecem proby odkrecenia. I moze sie okazac, ze lepiej odkrecac na cieplo. Do tego porzadne klucze zeby zminimalizowac ryzyko obrobienia nakretek.

Znasz dostepny klej i material na tasme wytrzymujace pod 600...800stC? :)

Uuu... W razie napotkania oporu najlepiej potraktowac nakretki brzeszczotem ;)

Nie ma jedynej i pewnej metody - moze sie okazac, ze albo szpilka ukreci sie przy pierwszej probie albo najbezpieczniej jednak naciac nakretki, co moze byc mocno pracochlonne. Dobrze jeszcze ostukac nakretki przed proba odkrecania - przykladasz z jednej strony ciezki mlotek a z drugiej stukasz dosc mocno drugim. Moze pomoze. Tak czy siak - przyda ci sie szczescie :)

Reply to
zbigi

zbigi napisał(a):

żadne WD !! tylko CocaCola delikatnie podgrzana polej nakrętki i po jakimś czasie spróbuj zruszyć je jak nie idzie polej znowu i za jakiś czas podejście

napewno się uda tylko pamietaj że ta bedą zapewne miedziane nakrętki - łatwo je uszkodzić nieodpowiednim kluczem

Reply to
noker

Klej do okladzin hamulcowych ?

Swoja droga co to jest ? Jakis silikat ?

J.

Reply to
J.F.

From: "zbigi" <zbiegusek@

formatting link

Reply to
mr.all

W wiadomości <f1v01l$k8e$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl> noker pisze, co następuje...

O co biega z ta Cola? Co tam jest takiego, ze wszyscy ja tak polecaja?? Z naklejki wyglada kwas ortofosforowy, ale pewnie w odrdzewiaczu, czy innym fosolu jest go jeszcze wiecej... wiec co: wiara w cole ma jakies uzasadnienie?

Miedziane?????? Toc bylyby zasniedziałe, a nie zardzewiałe.

pzdr, szadok

Reply to
szadok

Dnia 2007-05-10 18:27, Użytkownik szadok napisał:

Ano ma. Praktyczne. Po prostu działa. Przynajmniej na zapieczone śruby. Prywatnie uważam że WD-40 działa lepiej, ale jak WD-40 nie ma pod ręką to cola (w pewnych kręgach zwana "odrdzewiaczem") też pomaga.

Reply to
Michał Grodecki

noker napisał(a):

Sie nie upieram, a wymieniac wszystkich znanych mi penetrantow po prostu mi sie nie chce. Chodzi o metode.

No, no... Zazdroszcze tej pewnosci... :)

Reply to
zbigi

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.