Ksiazka do autocada

Znacie jakas dobra ksiazke do autocada, ale chodzi mi o takie inzyniersko-mechaniczne podejscie .

Zeby nie omawiala wszystkich komend po kolei i to wszystko, ale raczej przedstawiala uzyteczne rady praktyczne - jaki grid ustawic, gdzie postawic pierwsze linie, jak skorzystac z automatycznego wymiarowania, itp.

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

Dnia 2005-03-16 20:04, Użytkownik J.F. napisał:

Mimo wszystko polecam Pikonia - omawia parę przykładów. A jeszcze lepiej siądź na godzinkę przy kimś kto dobrze rysuje takie typy konstrukcji jakie potrzebujesz rozpracować (inaczej rysuje się zagadnienia mechaniczne inaczej budowlane) i poproś żeby rysując komentował co robi i dlaczego. A potem próbuj sam rysować coś konkretnego i pokaż komuś z praktyką co zrobiłeś - powie ci co jest dobrze a co nie. Jeżeli rysujesz w jakiejś firmie to poproś o podanie schematów - np. dowiązania grubości linii na wydruku do kolorów (często w firmach jest to znormalizowane żeby wszyscy rysowali tak samo - co zapewnia bezproblemową pracę kilku osób na tych samych rysunkach).

Reply to
Michal Grodecki

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.