pechezyki w wodzie DI

Witam Czy ktos wie jak pozbyc sie pechezykow z wody DI.Stosujemy nadmuch garacym powietrzem lecz to calkowicie nie rozwiazuje problemu. Czy ktos moze zna inne rozwiazanie?? dziekuje za pomoc

Reply to
sowol
Loading thread data ...

Wiem jak sie pozbyc wody SI z pecherza moczowego ale pecherzykow z wody DI... Nawet nie wiem co to jest woda DI a znam ich niemalo. Napisz lub opisz w skrocie te technologie a na pewno sie cos wymysli. W zwyklej wodzie pecherzyki tworza sie w skutek jej nagrzania, kiedy czesc rozpuszczonego w niej powietrza czy dwutlenku wegla przekracza maksymalna ilosc jaka woda w danej temperaturze moze "utrzymac" w sobie w postaci agregatow czy lancuchow miedzyczasteczkowych. Woda zimna zawiera wiecej powietrza niz ciepla. Dlatego jej nagrzewanie powoduje, ze to powietrze z niej czesciowo ulatuje. Jednak aby sie go pozbyc z wody calkowicie nalezy ja zagotowac albo "wyciagnac" z niej powietrze matoda prozniowa, co na jedno wychodzi. Moze te wode w procesie technologicznym nalezy wczesniej przygotowac np. metoda zblizona do pasteryzacji mleka lub prozniowac i juz odpowietrzona stosowac? Pzdr.

Reply to
Tornad
Reply to
Krzysztof Tabaczynski

Chcesz usunąć widoczne pęcherzyki ze ścianek naczynia czy niewidoczny gaz rozpuszczony w wodzie? Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

witam Dokladnie jest to woda dejonizowana i jest podawana z zbiornika gdzie stsosujemy proznie.Problem jest taki ze dalej ze zbornika podajemy poprzez pompe dokladnie IVEK a pompa jak pompa zawsze gdzies z czasem cieknie. Nastepnie poprzez dysze podajemy do opakowania (zrobionego z polipropylenu)okolo 900ml wody i wkladamy produkt do wizyjnej kontroli. Przed inspekcja stusujemy nadmuch garacym powietrzem wlasnie w celu pozbycia sie pechezykow lecz wszystkie te zabiegi nie rowiazuja problemu. pozdrawiam

Reply to
sowol

Jeśli mnie pamięć nie myli to do pozbycia się pęcherzyków powierza z wody stosuje się ultradźwięki.

Paweł

Reply to
Paweł

Rzeczywiscie problem. Przyszlosciowo nalezy chyba zmienic technologie, cos podpatrzyc, zerznac aby problem ten ominac. Ale na biezaco sprobowalbym wyeliminowac czynniki, ktore te DJ wode i prozniowana, przetransportowac do tego opakowania tak aby miala jak najmniejszy kontakt z powietrzem a w szczegolnosci z zawartym w nim tym "wrednym" skadinad, dwutlenkiem wegla. Zatem ta dysza cisnieniowa jest do zamiany naplywem laminarnym gdyz wlasnie taka tryskajaca z dyszy woda znakomicie sie napowietrza. No i ten kontakt z goracym powietrzem... Trzeba pamietac, ze rozpuszczalnosc tlenu w wodzie wynosi umownie 40 mg/l, azotu 20 mg/l a CO2 2000 mg/l. Zatem moze przeprowadzac te operacje zamiast powietrzem i w powietrzu, w jakims namiocie, czy oslonie wolno naplywajacego azotu? Druga sprawa, ktorej nie wiem to to, czy na sciankach tego polipropylenowego opakowania, w czasie napelniania go woda, nie pozostaja adhezyjnie przylepione do jego scianek male babeleczki powietrza. Niestety nie mam idei pozbycia sie tego zjawiska. A jego przyczyn moze byc wiele, poczawszy od naprezen wewnetrznych pozostalych po walcowaniu, przez elektryzacje a na zwyklych zanieczyszczeniach materialu czasteczkami hydrofilowymi skonczywszy. Pzdr.

Reply to
tornad

Paweł pisze:

Ultradźwięki są bardzo dobrym rozwiązaniem, stosowanym od lat i niezastąpionym w przypadku bardzo lepkich substancji (np. miodu). mają też zaletę, że działają bardzo szybko. Inne metody, takie jak odgazowanie próżniowe lub gotowanie mogą być ekonomiczniejsze w przypadku wody.

Wygląda mi też na to, że tylko ultradźwiękami (ewentualnie ze wsparciem podciśnienia) można odgazować do ekstremalnie niskich poziomów gazu. Wydobycie resztek gazów wymaga pewnie "wstrząśnięcia" substancji, w której się one znajdują. Nie jest to jednak obojętne chemicznie w przypadku złożonych mieszanin.

W. Bicz

Reply to
Wiesław Bicz

Reply to
kogutek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.