drut na podwozie ?

Chce zrobic podwozie do modelu o masie 500-600 g, niestety mam tylko szprychy rowerowe i odcinek zahartowanego drutu 2mm (1 m dlugosci). Zastanawiam sie teraz jak zrobic z tego podwozie. Wydaje mi sie ze 2mm przy prostym, drutowym podwoziu to chyba za mało i podwozie bedzie sie gielo przy ladowaniu, wiec jaka jest alternatywa ? Na pewno golen podwozia zrobiona z wiecej niz jednego preta i majaca wiecej niz jedno mocowanie na kadlubie jest duzo wytrzymalsza niz pojedynczy drut, ale nie chcialbym odkrywac Ameryki po raz kolejny albo zrobic podwozia pancernego ale ciezkiego. Jakies rady ?

Piotr

Reply to
-=\Pioter/=-
Loading thread data ...

Ja zrobiłem kiedyś podwozie z 2-ch listewek bukowych gr. 5mm (ze starej linijki, wyciętych "po trójkącie"),a ze szprychy 2mm tylko na końcach zamocowałem oski na koła i było OK , nigdy się nie połamało (model na uwięzi 600gram)i chyba było lżejsze niż stalowe.

Irek

Reply to
Irek_K

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.