jak latajace szkrzydlo radzi sobie z lotem slizgowym?

znaczy sie w roli szybowca, bo sie zastanawiam czy jest sens zakladac skladane smiglo

Reply to
AlexY
Loading thread data ...

Witam.

Nie mam porównania do żadnego szybowca, więc moja odpowiedź nie będzie obiektywna. Moim zdaniem nienajlepiej. Moje skrzydełko z około 2m. przelatuje około 30-50m. przy lądowaniu.

Sebastian

Reply to
artmedia2WYTNIJTO

Witam. Miałem skrzydełko całe z laminatu "Twist" -z silniczkiem speed 480 i składanym smigiełkiem troche za cięzkie -szybowiec to co prawda nie był -i nie miało tej doskonałosci co typowy motoszybowiec -ale na zgaszonym silniczku szybowało wprost pieknie -szybko,stabilnie i z pieknym gwizdem -co prawda dość prędko traciło wysokość -ale uważam,że przynajmniej w twiście składane smiglo jest sensowne... prawdopodobnie zdolność do szybowania bardziej zalezy od konkretnego modelu i wykonania -niż od tego czy to klasyczny szybowiec -moto-szybowiec czy to bezogonowiec -w każdym przypadku moze szybować lepiej badź gorzej...--raczej ważniejszy jest profil i obciążenie powierzchni niż układ płatów. pozdrawiam. Witek

Reply to
wit0

Jeszcze lepiej niz uklad klasyczny, bo nie ma oporow na usterzeniu... Tylko w zasadzie o czym rozmawiamy? Czy nie masz przypadkiem na mysli tworu a'la Zagi? Bo jezeli tak to raczej lipa... Gruby profil, zero penetracji, kiepska powierzchnia.

Marcin

Reply to
Marcin Klimowicz

Użytkownik snipped-for-privacy@poczta.onet.pl napisał:

[..]

proby porownawcze ze smiglem nieskladanym robiles?

Reply to
AlexY

Użytkownik Marcin Klimowicz napisał:

w sumie jeszcze nie wiem... na

formatting link
mi sie ze jak juz mam zaczac latac to najlepiej na czyms sprawdzonym coby nie zniechecic sie zle wykonanym kawalkiem depronu

Reply to
AlexY

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.