Kołpaki do składanych smigiel >40mm

Czesc,

Potrzebuje kolpaka do skladanego smigla (wał 5mm), który wpisalby sie w dosc plaski i obly dziob ASW28. Wszystkie MPJety i inne ktore widzialem sa przede wszystkim <40mm i sa bardzo "dziobate". Moze ktos z Was wie, gdzie mozna cos takiego znalezc?

Pozdrawiam, Marcin

Reply to
goflying
Loading thread data ...

Słyszałem że Dzik majstruje jakieś nowe kołpaczki alu co niby idealnie leżą na mordzie, warto sprawdzić.

formatting link
żytkownik "goflying" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:e3dvbn$krl$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Reply to
Konrad "CAT

Sprobuj popatrzec na

formatting link
Moze uda sie cos kompletnego i pasujacego dobrac. Jak nie to mozesz tez kupic samo mocowanie smigla, a kolpak dopasowac jakis od spaliniakow. Duzy wybor jest w Tower Hobbies. Ewentualnie sprobowac wykonac kolpak bezposrednio z odcietego "nosa" modelu, choc watpie, aby dziob byl tak idealnie symetryczny, aby to zrobic.

Pozdrawiam

Darek

Reply to
DJ

Dnia 5-05-2006 o godz. 10:46 Konrad CAT napisał(a):

Witam, Kołpaczki napewno będą extra...cena zresztą też.

Jako plan B proponuję trochę wkładu własnego: Kawałek styroduru na wiertarkę (tak w skrócie) trochę szmergla (wpierw grubego, potem coraz drobniejszego) i dojście do właściwego kształtu. A później, to już w zależności od możliwości. Najprościej z kawałka HIPS'a (10cmx10zm) ale trzeba mieć stolik próżniowy, odkurzacz i kawałek piekarnika. Bądź w dobry gips (np. dentystyczny) i z laminatu. Jednak tu może być problem z wyważeniem. Przy elektrykach można jednak z nim żyć Mając co trzeba można zrobić kołpaczek w 1-2, góra 3 wieczory. Ten czas to głównie czekanie na wyschnięcie szpachli jeżeli ma być z błyskiem. Serio, ostatnio robiłem maskę "silnika" gwiazdowego do deprona i tak mniej więcej to wychodzi a nie uważam się za super sprawnego manualnie.

Jak zrobisz kopyto to przy okazji mogę Ci "vacnąć" kilka sztuk po koszcie materiału i poczty. Po szczegóły odsyłam już na priv.

Pozdrawiam ZD

---------------------------------------------------- Oglądaj -> Wydarzenia.wp.pl -> Wiesz, co najważniejsze! Najbardziej aktualne materiały filmowe - Kliknij:

formatting link

Reply to
Zbyszek Denis

Czesc,

Widzialem je. Rzeczywiscie sa fajne, ale tylko do waskich kadlubow. Idealne lezy nie kolpak ale zlozone lopaty ;-) bo sa zamocowane nie na przeciw, tylko z przesunieciem.

Pozdorwienia, Marcin

Użytkownik "Konrad "CAT"" snipped-for-privacy@miodowa.net napisał w wiadomości news:e3f3fv$kgl$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Reply to
goflying

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.