Kraków-Śmietnik-czy ktoś miewał problemy z zakłóceniami?

Witam.Jakieś 2 tygodnie temu podczas latana w w/w miejscu uszkodziłem model-w miarę lekko(1 dzień klejenia).Powodem było nagłe nurkowanie modelu-no i ziemia oczywiście. Podejrzewałem ze brakło prądu w akumlatorkach nadajnika-ale wszystko było ok.I tutaj pojawia się zagadka-jak wszystko na ziemi popodłączalem ster wysokości zaczął sam robić oscylacje góra dół w pełnym zakresie wychyleń.Działo się to przy włączonym i wyłączonym nadajniku.W domu wszystko wróciło do normy-tylko teraz nie wiem czy coś siedzi w moim radiu czy też coś było w powietrzu niedobrego.

Reply to
krzysiek
Loading thread data ...

Radio masz OK . Ale to blisko jednostki wojskowej i jest na poludniowy zachód w kępie drzew ukryta antena nadajnika radiowego -okolo 1000 m .To może byc źródłem problemu bo to zjawisko występuje od wielu lat-okresowo.

Reply to
Roh

Użytkownik krzysiek napisał: [..]

wariuje tylko 1 kanal? to by wskazywalo na serwo lub odbiornik

Reply to
AlexY

Ostatnio też Motorola rozłożyła się naprzeciw ( i po swojemu nazwali nasz śmietnik: "silicon valley" :))) ) Wiele projektów, to systemy komunikacji radiowej. Na pewno robią doświadczenia, ale nie wiem, czy sieją poza swój budynek.

Reply to
Lukasz Stela

dzięki za informacje-Mam jeszcze jedno pytanie-bo coś się przewrażliwiony ostatnio zrobiłem:) Jak ruszam wysokością to zaczyna buczeć serwo w lotce-czy to normalne? Dodam ze nie ma m pustawianych żadnych mikserów.

Reply to
Krzysiek

Mam przyjemnosc akurat pracowac w Motoroli ,i wiem napewno ze nie wypuszczamy zadnego sygnalu na zewnatrz,takie problemy pojawialy sie zanim powstal osrodek. Pozdrawiam.

Reply to
Willy

Użytkownik Willy napisał:

znaczy sie macie tam tylko biura ? ;)

Reply to
AlexY

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.