Nowoczesne technologie a wspolczesne modele ?

Witajcie. Kiedys pierwsze modele budowalo sie z balsy i papieru (szybowce) a jak jest teraz z nowoczesnymi materialami w modelarstwie ?
Zrobic forme wylorzyc mata szklana i zywica wszystko to do wora foliowego wlozyc i odpompowac powietrze nie jest moze bardzo prosto ale jest to w zasiegu domowego warsztatu. Podobna technologia z wloknem weglowym (tylko ta cena). Czy jakosc i lekkosc takiego rozwiazania przydala by sie w wspolczesnym modelu ?
Czy stosuje sie baterie sloneczne na skrzydlach modeli. Nie koniecznie do napedu w 100% ale tak ze polowa energi z baterii slonecznych a reszta z akumulatora.
Czy montuje sie kamerki na pokladzie modeli ? Czy sa jakies standardowe kamerki ? Czy jesli by ktos chcial to zrobic to musi samemu rozgryzac problem. (transmisja, zapis filmu, zasilanie itp.)
Co w modelarstwie jest teraz jest teraz Hi-End ?
--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet /

Add pictures here
<% if( /^image/.test(type) ){ %>
<% } %>
<%-name%>
Add image file
Upload

Czy Hi-End oznacza wysoki koniec tłumacząc prostacko ? Bo jeśli tak to raczej Low-End jak doświadczyłem niedawno na własnej skórze.
Add pictures here
<% if( /^image/.test(type) ){ %>
<% } %>
<%-name%>
Add image file
Upload

drewno (z balsą na czele), folia termokurczliwa , papier, kompozyty (szkło, węgiel, aramid alias kevlar), metale (z aluminium i duralem na czele, czasem też tytan). Generalnie jak jest jakiś nowy ciekawy materiał, to w pierwszej kolejności pojawia się w modelach.

Teraz kamerki się opatrzyły. Pojawiają się już amatorskie systemy HUD do obrazu z kamerki.

Według mnie UAV. Tutaj masz według mnie kawał polskiej dobrej roboty: http://www.autopilot.alicom.pl/index.php?go=autopilot
Widziałem też już napęd wodorowy (nie ogniwo paliwowe, ale silnik spalinowy).
Łukasz
Add pictures here
<% if( /^image/.test(type) ){ %>
<% } %>
<%-name%>
Add image file
Upload

Polytechforum.com is a website by engineers for engineers. It is not affiliated with any of manufacturers or vendors discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.