Prosze o opinie na temat cyfrowych serw TowerPro.

Witam

Uprzejmie prosze o opinie Modelarzy, ktorzy doswiadczyli w swoich modelach serw MG-945 lub MG-995.

Pozdrawiam Pawel

Reply to
Pawel
Loading thread data ...

Dnia 14-11-2007 23:10, Użytkownik Pawel napisał:

To nie są cyfrowe serwa! Jaka cena taki towar, za pierwsze jakieś 19 $ za drugie 39 zł z groszami. Pozdrawiam. Mariusz.

Reply to
Bonawentura

Pytanie nie na miejscu - podobne jak "co sadzicie o serwach conrada". Polowa napisze ze badziewie a druga polowa ze juz ma x lat i dzialaja i nie maja problemu a markowe nawet 2 dni nie wytrzymalo a Ty po takich wypowiedziach dalej nie bedziesz wiedzial czy serwa sa dobre czy nie.

Pozdrawiam Jakub

Reply to
Jakub_RC

Mam doświadczenia z serwami MG-995, kilka uwag:

-bardzo mocne

-przekładnia metalowa, lecz o większych luzach w porównaniu do HS-81MG, HS-85MG i HS-125MG, generalnie luzy te nie mają większego znaczenia.

-najbardziej wrażliwe na niskie napięcie zasilania w porównaniu z wszystkimi innymi serwami z którymi miałem do czynienia

-Przy ruchu z dalekiej pozycji nie zatrzymuje się na docelowej pozycji, lecz ją mija i powraca do niej oscylując 2-3 razy wokół pozycji końcowej ala wachadło tłumione, generalnie efekt pomijalny w praktyce.

-"cyfrowość" serwa bierze się ze zwiększonej szybkości próbkowania pozycji, takiej jak w serwach cyfrowych - 300 Hz, wyraźnie słychać to przy pracy serwa. Podobno ma to wpływ na lepsze 'trzymanie' pozycji przy siłach działających na ramię serwa, czy jest to prawda - nie wiem.

czy warto go używać ? moim zdaniem tak, choć osobiście bałbym mieć je na sterze wysokości i zastosowałbym po jednym na każdą połówkę.

pozdrawiam

Remigiusz Żukowski

Reply to
Remigiusz Zukowski

Marek S pisze:

Owszem, zgadzam się że może nawalić jak każde inne, zauważ że ster wysokości jest sterem 'życia', mowa oczywiście o dużych modelach, lotki są dwie i dwa serwa, jak jedno z nich nawali to jakoś będzie można sobie poradzić posiłkując się druga lotką i kierunkiem, jak padnie serwo na kierunku to lotkami będzie można sobie poradzić i tylko trzeba będzie uważać na ześlizg przy lądowaniu (ja zresztą czasami ląduje szybowcem - motylek + kierunek na maxa). Jeśli zawiedzie serwo na wysokości to co - problem, jeśli się ustawi w którejś ze skrajnych pozycji to widzę małe szanse na bezpieczne posadzenie modelu. Osobiście miałem sytuację, gdzie w motoszybowcu padło serwo od wysokości przestawiając się maksymalnie w dół, daleko poza maksymalną wartość wynikającą z ustawienia zakresów ruchu serwa i model ocalał tylko dlatego, że coś mnie naszło aby w tym locie założyć usterzenie V. Udało mi się maksymalnym wychyleniem do góry pozostałej połówki, sterem kierunku (domiksowany do kierunku wychylił sprawną połówkę jeszcze wyżej) i uniesieniem lotek do góry (powodują zadzieranie modelu) posadzić model cało na ziemi (a właściwie na śniegu). Jeśli ktoś instaluje takie serwo na sterze wysokości to mam pewne wyobrażenie o rozmiarze modelu (i jego ceny). I właśnie dlatego, dla świętego spokoju zastosował bym dwa takie serwa na każda połówkę wysokości.

pozdrawiam

Remigiusz Żukowski

Reply to
Remigiusz Zukowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.