PZL-104 Wilga (pytanie odnosnie ceny)

Witam, od zawsze mazylem o posiadaniu takiego modeliku, i tutaj mam do was jak i do Piotra pytanie w sprawie zakupu zestawu w takiej samej skali jak prezentowany na stronie

formatting link
Interesuje mnie tylko koszt zakupu samego zestawu.

Pozdrawiam: Czepek

Reply to
Czepek
Loading thread data ...

Cześć!

Ceny masz na stronie Frischa:

formatting link
I tak:

"Zestaw" Wilga 2,78 m 850.- Pakiet "drobiazgów" Wilga 140.- GFK-Płyta mocowania silnika Wilga 1/4 62.- GFK-Osłony podwozia Wilga 1/4 50.-

Zestaw pisałem w cudzysłowiu, bo to nie jest tak jak w zestawach chińszyczyzny jest wszystko co potrzebne do budowy, a podstawowe elemeny jak: kadłub (okna do wycięcia), oszklenie (do wycięcia) płaty i statecznik (na surowo sklejone styro - abachi - pozostaje wklejanie krawędzi natarcia i cała praca wykończeniowa), podwozie (bez kół, bez osłon).

Pakiet rozszerzający (moim zdaniem konieczny) to wiele drobiazgów, jak zawiasy klap, tylne podwozie, zbiornika paliwa, koła, śrubki do oszklenia itd.

Płyta mocowania silnika - opłaca się tylko do przewidzianego przez producenta silnika. Płyta ta mocowana do firewalla ma już odpowiednie kąty silnika! Moim zdaniem nie konieczna.

Osłony podwozia - no dobra, można się bawić i kombinować coś z balsy.

Roboty przy tej Wildze jest sporo, ale pracuje się przy tym modelu znakomicie gdyż jakość wyszystkich elementów jest świetna. No i pod kreską ma się model, którego własności lotne są wręcz legendarne. Inne Wilgi (np. z Airworld) pomimo, że bardziej zaawansowane w budowie jak Frischa, nie są porównywalne!

"Zestaw" ten, wymaga dość dużego doświadczenia w budowaniu modeli. Nie ma planu co jak i kiedy robić. Trzeba samemu przemyśleć i na rozwiązania szczegółów samemu "wpaść" lub podpatrzeć jak inni to zrobili (służę tu pomocą). Dlatego piszę "zestaw" w tym cudzysłowiu. To nie jest kit ze sklepiku za rogiem - ale tak jest lepiej. Każdy ma swoje "patenty" i sam jest za jakość końcową odpowiedzialny.

Wszystkie Wilgi Frischa mogę z czystym sumieniem polecić! Znakomite modele!

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.