sposób na folię

Witam wszystkich Witam

Doszedłem do wniosku że bardzo kosztownym materiałem jest oracover do pokrywania modeli. Po głębszym zastanowieniu rozpuściłem stick kleju termicznego do pistoletu klejowego w nitro i pokryłem powstałym żadkim glutem przy użyciu wałka (ciniutko) kawał folii pierwszej z brzegu jaką miałem (wczesniej sprawdziłem na żelazku czy się kurczy). Zostawiłem do wysuszenia.Po wyschnięciu zachowywał się jak oracover. Pokryłem przy użyciu zwykłego żelazka nim ogon rozbitego wicherka i podmuchałem opalarką. Zadziałało - wygląda dobrze. Gra gitara dobrze. Musze spróbować jak się będzie zachowywało w powietrzu podczas lotów.

Czy robił ktoś podobne eksperymenty z różnymi rodzajami klejów i folii??? Jeżeli tak to bardzo prosze o kontakt celem wymiany doświadczeń.

Paweł

pwiecz u s u n to @ poczta.onet.pl

Reply to
pw
Loading thread data ...

Folia Mylar (do pieczenia) + "Akutol" (opatrunek w sprayu) ,standartowe pokrycie w przypadku gdy zwykłe folie są za ciężkie (wada akutol drogi jest).

Reply to
eeemil

Ten Mylar to u nas pod jakąś nazwą handlową występuje ? Jak wyglada? Czy ten aktuol to jest zastosowany jako klej??? Czy próbował ktoś z rozpuszczonym stickiem??

Paweł

Użytkownik "eeemil" <eeemil_tnij_wasc_spamu snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:eb2lgb$csq$ snipped-for-privacy@opal.futuro.pl...

Reply to
pw

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.