start/lądowanie - jak wykonać prawidłowo?

Pomysł wręcz zabójczy ! Jak to sobie wyobrażasz w locie ??????????????

Sam nie jestem jakiś "Orzeł" ale to co piszesz i Tobie co koledzy radzą to pomysły ze złego snu. Chcesz się nauczyć latać to zacznij od podstaw a nie siegaj do jakiś mikserów i innych zakręconych pomysłów. Mistrzowie Świata mający wylatane po 5-6 tysięcy !!! godzin na Boeingach ,Wilgach ,Gawronach i innych Cesnach nie potrafili wykonać bezpiecznego zakrętu wszystkimi sterami w modelu !!!!! To widziałem .Jest to zupełnie inna specyfika .Zacznij od spokojnego lotu ze sterem kierunku i wysokości ale najlepiej jak ktoś podpowie ci w pierwszych lotach A kabelek (trener-uczeń) byłby najlepszym rozwiązaniem !

Reply to
Roh
Loading thread data ...

a może chcesz wiedziec jak zaprogramowac nadajnik aby model wystartował sam po naciśnieciu przycisku ??

Conti

Reply to
Conti

Użytkownik "Conti" snipped-for-privacy@konto.pl napisał w wiadomości news:d9hvgj$dv6$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

A jak ktoś odpowie, że chce wiedzieć - to co ??? :-)

buwi777

Reply to
buwi777

Użytkownik "buwi777" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:d9i004$1ac$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Wtedy się mówi :

Ja też bym chciał wiedziec !

Reply to
Roh

Romku!

Nie chcę podważać Twojego doświadczenia, ale użycie lotek jako hamulców (do góry) podejrzałem u Lecha Millera, który - jak wiesz ma obecnie tytuł Mstrza Polski w F3A (akrobacja). Ma to zmiksowane z gazem w ten sposób, że w zakresie ok. 0-10 gazu lotki są w górze.

Zastosowałem rozwiązanie z klapami w swojej Extrze i ZNACZNIE poprawiło to jej własności lotne na małych prędkościach. Tutaj nie sprawdziła się wypowiedź mRqS-a, że będzie to miało tendencje do przeciągnięcia. Wypróbowałem na dużej wysokości i to działa. Bez klap musiałem podchodzić do lądowania pod kątem 30 stopni, bo inaczej model tracił prędkość i przeciągał (taki z niego nielot). Po włączeniu takich klap model dużo lepiej "trzyma się powietrza" - traci prędkość, ale leci. To są fakty. Mogę Ci to pokazać na zlocie.

Podsumowując nasz "spór": pewnie zależy od konstrukcji, jak zareaguje na klapolotki. Może po zrobieniu tego w Gawronie stanąłby dęba, albo tak zawirowałby ster kierunku, że ten przestałby działać. A kolega faktycznie powinien oblatać model bez niczego i dopiero potem testować na nim różne rozwiązania.

mikserów i innych zakręconych pomysłów.

To racja. Żadnych miksów na początek. Popieram.

,Wilgach ,Gawronach i innych Cesnach nie potrafili wykonać bezpiecznego zakrętu wszystkimi sterami w modelu !!!!! To widziałem .Jest to zupełnie inna specyfika .Zacznij od spokojnego lotu ze sterem kierunku i wysokości ale najlepiej jak ktoś podpowie ci w pierwszych lotach

Nic dziwnego. Nalatali się trzymając w prawej ręce drążek (albo wolant), w którym mają lotki i wysokość, a w nogach kierunek. Jak im teraz dałeś do lewej wysokość i kierunek, a do prawej lotki i gaz, to nic dziwnego, że padają jak muchy... :)

Reply to
Lukasz Stela

To nadal ten sen i jeszcze z nocnym moczeniem !

Facet nie ma pojecia o realu i po co mu mieszać w glowie by mieszał w mikserach ! Jakie te lotki krawędziowe czy końcowe a może krawędziowe z wydzielonymi końcowymi ? Itp ,itd. Lotki w góre jako hamulce stosuje od 20 lat i nie tylko ja ale i Miller i inni .Dawno to opisywaliśmy na grupie .Człowiek potrzebuje polecieć i nic wiecej ,i nic więcej ! Nic wiecej !

Reply to
Roh

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.