Start i lądowanie na śniegu ? (

Czy ktoś z Kolegów ma jakieś doświadczenia w tej materii? Gdzie nabyć gotowe, lub z czego zrobić? Mam model 168 cm rozpiet. silnik 7,5 Osmax i zima mi nie straszna.

Pozdrawiam

Theo

Reply to
Bogdan Zielinski
Loading thread data ...

Popatrz u mnie na stronie - jest nawet filmik z moim Tiger Mothem na nartach :- )

Zabawa jest fantastyczna. Do TM z 1,5 m rozpiętości (teraz do Stearmana 1,25m) mam narty na koła głównego podwozia. Kółko ogonowe nie wymaga narty. Narty wykonałem z laminatu szklanego. Są to 2 warstwy tkaniny 160 i jedna warstwa

  1. Pomiędzy 160 i 40 wlaminowalem dla wzmocnienia 2 listwy sosnowe 3 x 3 mm. Wymiar nart ok 60 x 180 mm (tak na oko). Na górnej powierzchni mam nalaminowane "łoża" pod koła. Poprostu "uformowane" z laminatu na starym kółku. Fotki narty mogę zrobić i ew. podesłać na majla.

Narty mocuję zaciskami do kabli, do opon i podwozia. Dodatkowe druty od końcówki narty do mocowania podwozia w kadłubie stabilizują je w locie. Narta powinna w locie miec wyraźny dodatni kąt natarcia.

Tak wykonane narty nie pozwalały na start z głębokiego, puszystego śniegu. Ale taka 1 dniowa uleżała warstwa, albo z lekko mokrego śniegu pozwala na dość łatwy start.

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

Nawijajcie,nawijajcie. Też mnie to kręci 1

Reply to
Roman B

Ja trochę pojarany tym postem i bajecznie pruszącym śniegiem za oknem właśnie popełniłem narty z laminatu do kończącego się budować Simensa E1 Schucker w wersji bezszczotkowej :) 90cm rozpiętości. Niedługo pierwsze próby :)

___ Pozdrawiam Łukasz 'Dzozi' Studniarz

formatting link

Reply to
Dzozi

Roman B napisał(a):

..........

No to wlasnie koncze Pilatusa Portera z Estarmodels (ciut ponad 1m,

600-650g do lotu). Bedzie napedzany Mega 400/15/7. A na polce leza od dwoch miesiecy .... narty dubro do Park Flyerow :-))))). Jak model dozyje, to na wiosne dostnie plywaki GWS :-))))))))))))) moje odwieczne marzenie.
Reply to
Krzysiek " kojot" Choroszko

Do twojej Wrony (sorry G-Wrony ;-)) kup na pchlim targu stare drewniane nartki dla dzieci ! To działa!!!

PZDR Piotr

formatting link

Reply to
Piotrp_de

Hmmmmm.... zamarznięta tafla zalewu Zegrzyńskiego - znakomity pas startowy - czy ktoś już może próbował latać na zalewie zimą? Cos czuję, że i ja popełnię jakieś latadło zaopatrzone w narty.

pozdrawiam,

peTer

Reply to
peTer

Moze sie przyda:

formatting link
by zrobic plody do modelu =)

Reply to
Doman

Tylko żebyś nie musiał po samolot chodzić po cienkim lodzie :)

pzdr zbyszek

Reply to
zbyszek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.