Gdzie można kupić zestaw KIT

Witam !

Jako, że stawiam pierwsze kroki w tym pięknym hobby, obecnie posiadam trenerka na którym zdobywam szlify w pilotowaniu. Idzie zima - wiadomo czas, który sprzyja konstruowaniu, więc chcę coś zbudować na przyszły sezon. I tu mam problem - chcę zakupić jakiś zestaw KIT pod silnik O.S. MAX 46 AX, o rozpiętości ok. 150 cm, model który dawałby większe możliwości w lataniu (jakiś akrobacik czy FUN FLY). Nie podejmuję się budować modelu z planów, bo będzie to pierwszy mój model jaki będę budować, a zestaw KIT rozwiązuje wiele problemów początkującego modelarza (kabinka, owiewka, opis i wszystko co potrzeba). W polskich sklepach internetowych (bo do takich mam tylko dostęp) przeważają zestawy ARF, KIT'y znalazłem w RIKU - firma SVENSON - wielu ma obiekcje, co do jakości tych zestawów. Proszę o pomoc w znalezieniu źródła, gdzie mógłbym zakupić interesujący mnie model o zadowalającej jakości, nie stwarzający problemów w budowie i późniejszym lataniu. Może ktoś może coś polecić ze swojego doświadczenia. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Adam K.

Reply to
Maxi
Loading thread data ...

Faktycznie fajne modele, spory wybór - tylko gdzie to u nas można kupić?

Z tym będzie gorzej, uwielbiam zapach spalonego paliwka, no i ten "ryk" w którym słychać moc motoru ;)

Adam K.

Reply to
Maxi

Użytkownik "Szymon Bartuś" napisał w ........

Nie decydujac - kupic/niekupic - to nie sa zestawy bezproblemowe. Ale w Falentach latała swensonowa Prima,a teraz lata FlyBoy - oba modele Roberta Grabowskiego. Oba sliczne i doskonale latajace. Robert ma na warsztcie dwa kolejne modele z kitow swensona....

Tak wiec jak widac zdania sa podzielone.

Reply to
kojot

Witam.

Użytkownik "Szymon Bartuś" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Tu się nie zgodzę. Co prawda nie są to "puzle" bardzo dobrej jakości, ale te zestawy dają się złożyć. Zgodzę się, że wymagają bardzo dużo pracy i przydatne może być doświadczenie, cierpliwość i precyzja. Jednak po prawidłowym złożeniu zestawu otrzymujemy bardzo ładnie latające modele.

formatting link
które

Tu z kolei masz całkowitą rację - precyzja wykonania tych zestawów jest nieporównywalna z zestawami Svensona. Stąd z pewnością szybszy i łatwiejszy montaż, mniej wycinania i szlifowania itp. Ale czy w parze z jakością zestawu również właściwości lotne są zdecydowanie lepsze niż w prawidłowo wykonanych modelach Svensona? Moim zdaniem nie.

Pozdrawiam, Robert

Reply to
Robert Grabowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.