Ceownik aluminiowy 3mm - obciążalność

W dniu poniedziałek, 7 stycznia 2013 00:21:14 UTC+1 użytkownik snipped-for-privacy@interia.pl napisał:

bardziej mi o ryzyko idzie. jak byś chciał jedną kroplą oleju nasmarować od razu cały łańcuch to informuję i objaśniam że raczej się nie da. Ale dwa ogniwa bez problemu. za chwile dwa inne itd. Fakt że jedne będą lepiej nasmarowane w takim systemie od innych. Ale jest duże prawdopodobieństwo że po kilkuset kilometrach nasmarowane będą wszystkie jednakowo. Umieszczona w poprawnym miejscu igła spowoduje że do nasmarowania wykorzystana będzie siła odśrodkowa. Lepsze takie smarowanie od pomazania łańcucha z zewnątrz. Pomażesz przejedziesz jak emeryt i wszystko rozchlapane. No i przy smarowaniu kropelkami podstawka niepotrzebna. W motorze to za dużo miejsca nie ma żeby dodatkowe żelastwo wozić. Strzykawka malutka. Ze sto razy mniejsza od ceowników jakie pytający kupił. Bo to nie strzykawka dla krów wielkości małej tawotnicy tylko taka ze 2cm3. Ryzyko smarowania filcem mnie interesuje.

Reply to
kogutek444
Loading thread data ...

Wymyślono, chociażby scottoiler.

Reply to
Adam Wysocki

Te spraye mają taką konsystencję, że o ile nie jeździsz w deszczu, to starczają na dobre kilkaset kilometrów.

Plecak :)

Przy takim momencie i mocy, przenoszonych przez łańcuch (156 Nm, 200 KM), i przy osiąganych przez ten motocykl prędkościach, nie ryzykowałbym montowania czegokolwiek w okolicy przeniesienia napędu.

Reply to
Adam Wysocki

Do smarowania łańcucha. Są motocykle z centralną stopką, stawiasz moto na centralną stopkę, tylne koło się podnosi i możesz smarować nawet na biegu. Inne nie mają tej stopki i trzeba kombinować...

Reply to
Adam Wysocki

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.