CNC

Witam,

Czy istnieje jakieś urządzenie techniczne o nie wielkim polu pracy >5cm, sterowane komputerowo. Chodzi mi o wykonanie czegoś w rodzaju mni grawerki CNC o rozdzielczości <1mmm, a nie opłaca mi się kupować grawerki za kila tysiecy.

Pozdrawiam

Reply to
lubert
Loading thread data ...

Innymi slowy potrzebujesz malej, taniej grawerki.

Obawiam sie ze te klasy przemyslowo-komercyjnej to jednak kilka tysiecy. Tansze to jakies zabawki .. w klockach Lego szukac ?

Do czego to ma sluzyc, bo moze wystarczy ci skorzystac uslugowo, albo np zrobic klisze, maske i wytrawiac ..

J.

formatting link
?v=96Eoohv_lGs

Reply to
J.F.

Nie do końca. Tania i mała grawerka ma jak dla mnie nadmiar mocy:). Moja głowica będzie ważyła ok. 10g ( laser lub mini kamerka=brak drgań ). Więc nie potrzebne mi są drogie i wytrzymałe elementy.

Byłoby ok tylko drooogie. Pozatym ja nie potrzebuje aż takiego obszaru roboczego i 3osi. Wystarczy 2D. Myślałem nawet nad zastosowaniem odtwarzaczy CD, ale z tym to było by sporo zabawy, a ja puki co szukam gotowych rozwiązań.

Ogólnie to zastosowania modelarsko-naukowo-amatorskie.

odpada

odpada

Reply to
lubert66
Reply to
Robert Wańkowski

A wiesz może gdzie w warszawie dostałbym tanio takie cudo?

Reply to
lubert
Reply to
Robert Wańkowski

Robert Wańkowski pisze:

Ja polecalbym silniczki krokowe od drukarki - rozdzielczosc dosyc dobra :) Jeden koles zrobil ploter na tej podstawie - szukaj na forum elektroda.pl Generalnie wszyscy chwalili i chylili czola, bo pomysl i wykonanie bylo swietne :) Moze uda Ci sie skontaktowac z autorem owego cuda.

Reply to
venioo

Wydaje mi się że trochę niedoszacowałeś. Te co zrobili na cnc info i na nich pracują musieli wydać kapeczkę więcej niż 1000 złotych. Jakbyś dwójkę z przodu zrobił i zero z tyłu dołożył to by może było minium. Godzina pracy tokarki i frezarki to minimum 5 dych. Szlifierki droższe. Tak wiem że można zrobić z prowadnic do szuflady.

Reply to
Tomek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.