Co to za jednostka?

Powitanko,

Mikron, ale w odniesieniu do prozni. Mikron czego? Slupa Hg? Wody? Jak to przeliczac na Pa? Prawdziwe studiowanie zaczyna sie, gdy Google pokazuje 0 wynikow wyszukiwania:-) Pytanie dodatkowe: Metalizacja prozniowa to od jakiej prozni jest mozliwa? Bo kompletnie rozne opisy znalazlem, z jednych wynika, ze byle pompa np. od obslugi klimy jest w stanie taka proznie wytworzyc, inne prawia bajki o turbomolekularnych.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak
Loading thread data ...

W dniu czwartek, 10 września 2015 13:14:50 UTC+2 użytkownik Pawel "O'Pajak" napisał:

Mi google działa.

formatting link
napisało że micron w kontekście próżni to 1 mTorr, czyli 0.13333 Pa.

Reply to
Konrad Anikiel

formatting link
stronie 4. jest wykres. To nie są pojedyncze punkty i poza dwoma egzotycznymi wyjątkami żaden z nich nie ma dolnego końca, czyli totalna próżnia nie przeszkadza, ale być może wcale dużo nie pomaga.

Reply to
Konrad Anikiel

Powitanko,

Wielkie dzieki, Googlalem po polsku. Za wykres tez wielkie dzieki, czegos takiego szukalem.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

W dniu czwartek, 10 września 2015 15:49:39 UTC+2 użytkownik Pawel "O'Pajak" napisał:

Nie ma sprawy. Patrząc na ten wykres, można dojść do wniosku że główny cel obniżania ciśnienia to obniżanie potrzebnej temperatury, ale nie wiadomo czy jakość powłoki jest taka sama. Ja bym najpierw przedmuchał komorę obojętnym gazem, żeby w tych torach nie było tlenu.

Reply to
Konrad Anikiel

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.