Co to za tworzywo?

Witam Jak brzmi nazwa handlowa tworzywa sztucznego pokazanego na zdjęciach:

formatting link
tutaj:
formatting link
Chodzi mi oczywiście o to białe cuś, które jak mniemam daje się łatwo obrabiać w tokarce/frezarce, a przy tym jest dość twarde. Da się to dostać w płytach o grubości około 10-15mm?

Dziękuję za podpowiedzi

Reply to
bjk
Loading thread data ...

Na oko jakiś poliamid, może nylon. Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Mi to wygląda na pleksi (szkło akrylowe) z jakimś dodatkiem mineralnym.

Reply to
Slavius

OK, już sobie zamówiłem. Prawdopodobnie jest to Ertalon, znalazłem nawet firmę która sprzedaje odpady poprodukcyjne na kilogramy. Link do dyskusji na forum:

formatting link
Pozdrawiam BK

Reply to
bjk

Użytkownik "bjk" snipped-for-privacy@gmail.com napisał w

Bialych tworzyw jest duzo, nie zgaduje sie na wyglad, tylko podaje jakie wlasciwosci maja miec, albo do czego sluzyc. Ertalon to poliamid (nylon itp).

J.

Reply to
J.F.

Właściwie to nie zależało mi na jakiś konkretnych, krytycznych właściwościach materiałowych. Mam zamiar z tego tworzywa wytoczyć sobie dekiel-pokrywkę na kriostat, przy czym dekiel musi być sztywny, łatwo obrabialny i estetycznie wyglądać. przez środek muszę przepuścić rurę fi8 do próżni i fi6-8 do studni na termometr. Ertalon nadaje się wyśmienicie, tym bardziej że znana mi firma sprzedaje jego odpady na wagę.

Pozdrawiam

Reply to
bjk

Ja bym poszedł do szklarza... Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.