Kurs badań nieniszczących-jaką jednostkę polecacie ?

Witam, Jestem zainteresowany odbyciem następujących kursów:

1.Badania wizualne (I i II Stopien - VT1 + VT2), 2.Badania penetracyjne (I i II Stopien - PT1 + PT2), 3.Badania magnetyczno-proszkowe (I i II Stopien - MT1 + MT2). Ze względu na miejsce zamieszkania i pracy wchodzą w grę dwie jednostki: IS w Gliwicach, Akadamia TUV w Zabrzu. Chciał bym zapytać w której z tych jednostek najlepiej odbyć takie kursy i zdawać egzamin (chodzi mi głównie o jakość i poziom prowadzonych zajęć). Czy trudno zdać taki egzamin ? (jeżeli oczywiście sumiennie podchodzi się do zajęć) Jestem z wykształcenia inż. mechanikiem, pracuje w branży gorniczej ale z spawalnictwem (poza zajęciami na uczelni) nie miałem dotąd większej styczności. Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam, Robert.
Reply to
robert
Loading thread data ...

raczej napewno w Gliwicach IS - taniej, a poziom ten sam i miesce kursu tez te samo . TUV wynajmuje sale i przeprowadza kurs w IS ( tak jezcze było rok temu) swoimi wykładowcami .

Co do egzaminu jak sie przylozy i bedzie zgrana grupa da sie zdac ( praktyczny jest troche gorszy ale mowia na co zwracac uwage no i zawsze mozna sie konsultowac po cichu)

Na prawde warto !!!!

Użytkownik "robert" <robson254@_wytnij_poczta.onet.pl> napisał w wiadomoœci news:es3uuq$u6h$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Reply to
Piotr

Na początek trzeba zrobić podstawowe uprawnienia spawalnicze aby wiedzieć o czym się mówi:)

Piotr napisał(a):

Reply to
Nomad

Nie ma czegoś takiego jak "podstawowe uprawnienia spawalnicze". Może być kurs podstaw. Konrad

Reply to
KA

JAKIE PODSTWOWE ....................

ON po kursie bedzie ocenial i kwalifikowal spoiny a nie spawal !!!

Po to robi tem kurs zeby sie nauczyc !!!!

A w "IS" mozna to zrobic kurs jest dosc ludzko i zrozumiale prowadzony.

----- Original Message ----- From: "KA" snipped-for-privacy@b.c Newsgroups: pl.sci.inzynieria Sent: Monday, March 12, 2007 4:15 PM Subject: Re: Kurs badań nieniszczących-jaką jednostkę polecacie ?

Użytkownik "Nomad" snipped-for-privacy@op.pl napisał w wiadomości news:et3i79$s7l$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

Reply to
Piotr

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.