Polaczenie srubowe cierne - szukam materialu pomiedzy elementy

Witam,

Mam pytanie odnosnie wzmacniania konstrukcji stalowej przy uzyciu blach przykrecanych do polek dwuteownika. Jest pipe rack. W zwiazku z faktem, ze do tejze konstrukcji zostaly dolaczone nowe platformy, pipe rack nie jest dostatecznie wytrzymaly. Jestesmy teraz na etapie obliczen wzmocnien. Dokrecamy do polek dodatkowe blachowe wzmocnienia. Zeby zapewnic prace belek zgodna z teoria plaskich przekrojow polaczenie jest cierne ("slip rezistance").

robilem kiedys konstrukcje zupelnie nowa. W tejze konstrukcji dwa elementy nosne byly cynkowane. Pomiedzy nie wkladana byla przkladka i nastepnie to bylo skrecane - polaczenie takze bylo cierne. Przkladka miala zapenic miedzy innymi duze tarcie. dlatego najpierw byla trawiona w kwasie.

tu mam sytacje taka, ze pipe rack stoi i nie bardzo da sie pocynkowac. Jest pomalowany. dlatego jeden z kolesi w biurze zaproponowal, zebysmy zastosowali jakis srodek epoksydowy. Ja natomiast chcialbym rozpoznac temat, zeby nie dac ciala. Ten srodek musi byc wytrzymaly, oraz dobrze przenosic tarcie. Na dodatek ma uszczelniac obie konstrukcje.

Z gory dzieki za wszelkie sugestie.

Reply to
RG
Loading thread data ...

RG snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał(a):

Może tu : Jan Łaguna, Krzysztof Łypacewicz, Połączenia śrubowe i nitowe. Arkady, Warszawa 1986.

Reply to
Wiesław

A moze cos w sieci?

Reply to
RG

Ludzie, Nie zalamujcie mnie Wy serio tylko mozecie gadac o tym czy robotyka jest lepsza od automatyki?

Na marginesie - zaproponowana ksiazka ma 20 lat. Polaczenia cierne powszechnie uzywa sie od jakichs 20-25 lat. Nie sadze, aby ksiazka ta potrafila dobrze zasugerowac rozwiazanie na moj problem.

Reply to
Robert Ganski

Robert Ganski snipped-for-privacy@NOSPAM.gazeta.pl> napisał(a):

Człowieku, nie załamuj mnie. Piszesz niżej, że połączenia cierne są powszechnie stosowane od ćwierć wieku a Ty pytasz o takie starocie ?

Książka ta, akurat traktuje o połączeniach w konstrukcjach stalowych. Wyłożone są zasady rachowania takich i podobnych połączeń. A szukanie odpowiedzi (?) co i jak mam zastosować, toż to rozwiązywanie problemu za Ciebie. Szukasz jelonków ?

Reply to
Wiesław

=?ISO-8859-2?Q?Wies=B3aw_?= snipped-for-privacy@NOSPAM.gazeta.pl> napisał(a):

Czlowieku,

Opisalem w pierwszym poscie na czym polega nietypowsc rozwiazania. Ja nie moge do tego podejsc jak do projektu "od zera".

Ksiazek o polaczeniach srubowych sa setki. A podawanie tytulu jednej z nich nic nie zmienia. Mam dostep do ksiazek o polaczeniach srubowych. Ma dostep do norm. I to tez nic nie zmienia.

Nie szukam jelonkow. Szukam rady kogos kto cos podobego robil. Sam sluze czesto rada, gdy moge pomoc. I jakos za jelonka sie nie uwazam. Jezeli w twym odczuciu pomaganie komus to bycie jeleniem, to ja Ci wspolczuje. Dla twej informacji, znalazlem cos takiego:

formatting link
musze potwierdzic u producenta czy to napewno zadziala. Obawiam sie o to, ze przy duzym naprezeniu stycznym to moze ulgac ziszczeniu. Poza tym musi byc odpowiedni wspolczynnik tarcia. Jakby ktos mogl cos dodac bede zobowiazany.

Reply to
RG

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.