4D

Witam,

Było już w elektrykach, teraz wkracza małymi kroczkami do spalinek:-))

formatting link
filmik 9,3MB
formatting link
Darek

Reply to
DAREKRC
Loading thread data ...

Fajna sprawa regulowany ciąg tylko nasówa się jedno ale -tzn. śmigło w heli kręci się z prędkością ok. 1400 obr /min a śmigło spaliniaka przy napędzie bezpośrednim ok. 18 tyś. na /min dlatego konstrukcja musi być dobrze przetestowana bo o wypadek nie trudno.

Reply to
Marian

Krzysiek pisze:

Są już takie śmigła typowo samolotowe, na przykład tu:

formatting link
filmik też tam jest
formatting link

Reply to
Michał Mierzwa

peTer pisze:

Po pierwsze, czwarty wymiar to nie czas (nasza przestrzeń ma trzy wymiary, czas ją dopełnia do czasoprzestrzeni). Po drugie, przestrzeń może mieć dowolną liczbę wymiarów. Po trzecie, w określeniu xD nie chodzi o wymiary przestrzeni a o ilość stopni swobody modelu. 2D to "normalne" loty w trzech wymiarach.

3D to dodatkowo obroty wokół osi modelu (lot nożycowy czy plecowy). 4D to lot wsteczny. Taka konwencja nazewnicza i już.

Mumin

Reply to
Michał Mierzwa

Kaper pisze:

No też mówię, taka konwencja nazewnicza. Jak chcemy liczyć prawdziwe stopnie swobody, to dochodzą wzajemne ruchy elementów (skręcenie lotki/sterów względem reszty modelu, obrót śmigła, zmiana skoku śmigła...)

No, tu też uprościłem :)

Mumin

Reply to
Michał Mierzwa

Witam,

Też jestem ciekawy jak długo wytrzyma takie śmigiełko;-)

Pozdrawiam, Darek

Reply to
DAREKRC

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.