caliber 30 czy concept vr46 ? jako 1 model

co byscie polecili ? jak z czesciami ? ktory model jest lepszy jako 1
model ?
Reply to
xxx.marcin
Loading thread data ...
z tym zwróć się na
formatting link
a tak wogóle zacznij od AFPD bo przy pierwszym locie rozwalisz go na bank i cos lepiej małego do treningu w domu jak Lama np.Heli to nie samolot 10 razy gorzej to sterować nie mówiac o regulacji przed lotem
Reply to
Marian
Caliber. Dobra i przemyslana konstrukcja za stosunkowo niewielkie pieniadze. Do nauki zawisu, pierwszych lotów i do zameczenia na poczatku jest jak najbardziej O'k. Za to nastepnego kup sobie Calibra 5 - fajny i swietnie latajacy model.
Marianie---skad tyle pesymizmu?
Pozdro Jerzy
Reply to
Jerzy Laskowski
póżniej real-flay.Dobre jest ECO 8 polecam lata całkiem dobrze nawet z zyrem bez HH co znacznie obniza koszt wyposażenia i chyba jedyny heli który ma na wyposażeniu mechaniczny mixer umożliwiajacy zastosowanie zwykłej 6 kanałowej aparatury lub podparcie CCPM 90 stopni.
Reply to
Marian
Witam,
Chciałbym o
Dnia 10-09-2006 o 15:27:56 Marian snipped-for-privacy@tlen.pl napisał:
Trening na symulatorze jest jak najbardziej wskazany, powiem więcej, konieczny. Jednak moje doświadczenia wskazują, że przy odrobinie drygu można się bezpośrednio przesiąść z symulatora na duży heli. Ja latam w ten sposób Raptorem 50, przy czym nauczyłem się sam w ciągu 2 miesiecy, a teraz ćwiczę akrobację i jak na razie nie było wiekszych probelmów, a z wypaliłem dotychczas jakieś 25litrów paliwa.
Śmigłowcem rzeczywiście steruje się znacznie trudniej, jednak raz dobrze wyregulowany heli nie wymaga przed lotem praktycznie żadnego ustawiania - czasem może silnik, przy dużych różnicach temperatury i wilgotoności.
Pozdrawiam Marcin
Reply to
MaK
Pytanie bylo napisane zdecydowanie konkretnie:
a nie jak zaczac
Pozdro Jerzy
Reply to
Jerzy Laskowski
snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):
Witam,
Z tych dwóch modeli pewnie lepszy będzie Caliber, jako że jest to nowsza konstrukcja. Ja jednak polecam Raptora 30 lub 50, ze względu na jego popularność, sprawdzoną, solidną konstrukcję i dostępność tanich części w Polsce, duży wybór jest w
formatting link
. Jest to ważne w przypadku kraksy oraz wymiany zużytych części, np. łożysk, snapów. Sprowadzanie części z zagranicy wiąze sie z dłuższym czasem oczekiwania i dodatkowymi kosztami. Od niedawna latam Raptorem 50 i jestem bardzo zadowolony z modelu. Jeżeli nie latałeś wcześniej modelami RC to przede wszystkim czytaj jak najwięcej o technice na
formatting link
oraz
formatting link
gdzie można znaleźć mnóstwo informacji bardzo potrzebnych zwłaszcza na początku- podczas składania i nauki pilotażu a także obsługi śmigłowca. W przypadku, gdy zdecydujesz się na raptora, warto zajrzeć na
formatting link
gdzie opisanych jest wiele zagadnień związanych ze śmigłowcem produkcji TT. Oczywiście, tak jak wcześniej napisali koledzy, symulator jest niezbędny do nauki i przygotowania do pierwszych lotów- nawet w przypadku doświadczenia z samolotami lub szybowcami RC.
Pozdrawiam, Bartek
Reply to
Bart

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.