Co z piknikiem w Pile?

Witam Jak w temacie. Czy ktoś coś wie? Byłem przez jakiś czas odcięty od netu i może przegapiłem jakieś informacje. Pozdrawiam Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów
Loading thread data ...

Witam

"Marek - Yak" snipped-for-privacy@neostrada.pl napisał:

Tu z kolei ja mogę odpowiedzieć. AMS w Linowcu nie odbył się i nie odbędzie w tym roku (zwykle był pod koniec czerwca). To tylko moje zdanie i mogę się mylić, ale sądząc po dyskusji na forum klubu który to organizował domyślam się, że po śmiertelnym wypadku na Węgrzech organizatorzy uświadomili sobie jaka odpowiedzialność na nich ciąży jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa i się trochę przestraszyli kłopotów organizacyjnych (karetka, straż pożarna, toalety, zgody urzędasów itd. itd. itd.). Szkoda, bo impreza była super :-((

Pozdrawiam Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów

Użytkownik Marek Popów napisał: [..]

ciekawe jaki byłby koszt wykonania siatki zabezpieczającej publike, drastyczne ale chyba jedyne wyjście jeśli mają być widzowie

Reply to
AlexY

Witam

"AlexY" <alexy@irc.-cut_this-.pl> napisał:

Nie wiem czy piszesz to poważnie, czy kpisz. Idąc Twoim tokiem rozumowania to najlepiej wogóle widzów nie wpuszczać, a jeszcze lepiej skonfiskować modele i zabronić latania - wtedy będzie najbezpieczniej. Trzeba zachować jakieś proporcje. Wypadki zawsze się zdarzają i będą zdarzać tam gdzie w grę wchodzi zawodna technika i zawodny, a czasem lekkomyślny i bez wyobraźni człowiek. Chodzi o to, żeby zminimalizowac ryzyko. Organizator takiej imprezy, która przy tej ilosci widzów jest już traktowana jako impreza masowa (nie znam dokładnych przepisów) musi spełnić wszystkie warunki, aby - jesli dojdzie do wypadku - nikt nie mógł powiedziec, że coś zaniedbał i w zwiazku z tym pójdzie do pierdla. A to wymaga trochę zachodu i znajomości przepisów ale również kasy, chociażby na ubezpieczenie OC.

Pozdrawiam Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów

Użytkownik Marek Popów napisał:

zastanow sie chwile

No, ale mozna zabezpieczyc jak sie da, po co boiska maja ogrodzenie, lodowiska hokejowe szyby, miotacz miota ze stanowiska ogrodzonego miemal calkowicie siatka, taka siatka tez nie da 100% bezpieczenstwa, rozpedzony silnik moze sie urwac, przeleciec przez siatke i narozrabiac ale zawsze jest to nieco bezpieczniejsze

Czyli co .. siedzimy z zalozonymi rekoma i modlimy sie o brak kraks? A moze na plakatach, ulotkach dopisywac "jesli przypadkiem jakis model Cie zabije nie martw sie... Twoja rodzina dostanie 50000zl z ubezpieczenia" Prawda jest taka ze widmo radiowe jest coraz bardziej zasmiecone, wszedzie sa urzadzenia emitujace jakies pole EM, wiele z nich jest niesprawnych i zakloca prace innych, wypadki z udzialem modeli zdalnie sterowanych moze byc tylko coraz wiecej bo to wlasnie eter jest obecnie najslabszym ogniwem

Reply to
AlexY

Ciekawe kiedy ustawa dopuści do sterowania systemy z widmem rozproszonym, a producenci wprowadzą taki sprzęt do swoich ofert ... Są bardziej odporne na zaśmiecony eter.

Pozdr., Michał

Reply to
Michal

Pierwsza jaskolka juz jest - Nomadio Sensor.

formatting link

Reply to
Lukasz Spychalski

Marek Popów napisał(a):

Cześć Marku

Piły nie będzie ale pracujemy nad załataniem tej dziury na Pomorzu. Najprawdopodobniej od przyszłego roku zloty będziemy organizować w Lisich Kątach. Jest świetne miejsce i zaplecze.

pozdrówka

mRqS

-= RC Latające =-

formatting link

Reply to
mrqs

Witam

"mrqs" snipped-for-privacy@USUNTObuntownik.pl napisał:

Cieszę się że jest nadzieja na cos w zamian za Piłę. Na Żar dla mnie za daleko, Starogardu i Piły nie ma.... Fatalnie. Doszukałem się, ze zawiaduje tym Aeroklub Grudziadzki. Rzeczywiscie dla mnie wyjazd w sam raz ;-))) Napisz moze coś bliższego o położeniu lotniska i warunkach.

Pozdrawiam Marek Popów

Reply to
Marek Popów

-==PEGAZ==- napisał(a):

hehe.. To dopiero pierwsze przymiarki a jak wiadomo "pierwsza jaskółka...."

Pożyjemy - zobaczymy. Na 100% nie będzie to konkurencja dla Żaru (bo i z jakiego powodu?) Chcemy załatać dziurę po Pile i Starogardzie. A czy się uda? Zobaczymy.

Co do warunków. Lotnisko położone jest w lesie - jest więc cicho i spokojnie. Baza noclegowa o standardzie podobnym jak na Żarze czyli.. "Gierek" :) Ale za to dość tanio.

Reply to
mrqs

Słuchajcie sprawa wyglada tak.

Niestety Biniu pomysłodawca i ojciec zlotów w Pile jest aktualnie po za granicami kraju, dlatego nie ma możliwosci organizacji zlotu przez niego. Rozmawiałem z wieloma osobami w obrębie Piły i jak przyszło co do czego to każdy umywa ręce (totalna znieczulica) i nikt nie jest zainteresowany organizacja zlotu tym bardziej że wiaże to sie z wyłożeniem około 1400zł z góry (te pieniądze trzeba wyłożyć z własnej kieszeni) ponieważ nie mamy sponsorów ani żadnej pomocy w tym zakresie. Na te koszty składaja sie takie rzeczy jak WC przenosne, plakietki zlotowe, grill, ubezpieczenie od imprezy masowej, koszenie trawy dla osób ktore nie startuja z pasa i wiele wiele innych spraw (lista jest długa).

Udało mi sie znaleźć dwie osoby do pomocy na których wiem że moge polegać (Maciek i Jurek z Różewa). Jutro jade na lotnisko w celu spotkania się z nowym dyrektorem lotniska czy by nie było przeciwskazań do organizacji zlotu jak również omówienie spraw dotyczacych noclegów w domku pilota itd wszystko rozchodzi sie o $$$. Jesli chodzi o termin zlotu to w grę wchodzi 26-27 Sierpnia czyli impreza dwudniowa. Jeżeli będe znał konkrety dam napewno znać tutaj na forum i na mojej stronie

formatting link
Mysle ze na poczatku tygodnia będe wiedzial na 100% czy bedzie zlot, czy tez nie.

Gdyby okazało się że koszty organizacji zlotu dwudniowego sa zbyt duze (ktos musi te pieniadze wylozyc i trzeba ludzi do pomocy ktorych brakuje) to NIE WIDZE PRZECIWSKAZAN do organizacji zlotu jedno dniowego 26 Sierpnia. Mamy namiot jako baza zdawania nadajników, mamy tablice z klamerkami kanałów i wszystko co jest potrzebne do organizacji zlotu w jednym dniu. Zdaje sobie sprawe że jeżeli bedzie impreza jedno dniowa to zmniejszy sie poważnie frekwencja, ale myslę ze była by to jakas alternatywa z braku w ogóle jakiegokolwiek zlotu w tym rejonie. Bardzo bym prosił o wasze opinie czy w ogóle was interesuje impreza jedno dniowa 26sierpnia wtedy naprawde było by latwiej taki zlot zorganizować (prawie na 100%)

pozdr Darek DJDIT

Reply to
DJDIT

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.