(RC) Szpachlowanie styropianu

Witam Chcę zbudować kadłub modelu metodą traconego styropianu wg opisu na PWM. Zamiast miękkiego "kuleczkowego" styropianu chcę użyć styrodur - twardy styropian "bezkuleczkowy" używany do ocieplania ścian i np. wycinania przestrzennych liter do reklam. Jest znacznie wytrzymalszy i swietnie się szlifuje. Może ktoś mi poradzi czym taki styrodur szpachlować przed laminowaniem bo na pewno będą miejsca gdzie trzeba będzie wypełnić ubytki. Szpachlówka - podobnie jak materiał "rodzimy" - musi się dać potem wytopić acetonem lub nitro.

Pozdrawiam

Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów
Loading thread data ...

Witam

"PJ" <pjak_wytnijto snipped-for-privacy@wp.pl odpowiedział na moje pytanie:

No właśnie. Tu rodzi się drugi problem. Na PWM radzą żeby na zewnątrz wyszpachlować kadłub dość grubo żywicą z mikrobalonami. Nigdy tego nie robiłem, a mikrobalony dopiero jadą do mnie z Model Making. Jak - w jakich proporcjach mieszać żywicę z mikrobalonami, sypać mikrobalony do żywicy czy odwrotnie. Nakładać pędzlem, czy lepiej szpachelką. Będę wdzięczny za radę, jeśli ktoś już to ćwiczył. Czy żelkot to to samo co mikrobalony z żywicą?

Pozdrawiam

Marek Popów Latające RC

Reply to
Marek Popów
Reply to
Piotr Piechota

Witam

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje pytania w tym wątku. Sporo nowego się dowiedziałem. Szczególnie dziękuje koledze Pavvelowi za to, że nie uznał mojego pytania za zbyt trywialne i w związku z tym nie odesłał mnie na bocznicę, do Googli i nie nazwał "trollem". A tremę po naszej dyskusji sprzed miesiaca miałem wielką ;-)) .............. ............. Wybacz Pavvel ale nie mogłem sobie odmówic ;-))

Pozdrawiam Marek Popów Latajace RC

P.S. To piwo w Pile w przyszłym roku to chyba będzie konieczność.

Reply to
Marek Popów

Czesc!

I ja dolacze do tematu, bo tez robie wlasnie kadlub.

Czy ktos ma dobry pomysl w jaki sposob na przygotowany styropianowy kadlub (oklejony tasma) nakladac kolejne warstwy tkaniny?

Czy dmuchnac na rozlozony, przygotowany kawalek tkaniny odrobine kleju w sprayu, nastepnie oblozyc na kadlubie i dopasowac, a pozniej przesycac tkanine bezposrednio na kadlubie?

Patent z klejem w spraju sprawdzony - doskonaly, tyle ze nie usmiecha mi sie przesycanie tkaniny na kadlubie - wolalbym rozlozyc ja na folii na blacie i karta kredytowa rozprowadzic odpowiednia ilosc zywicy i wtedy nalozyc to na kadlub pozniej latwo zdejmujac folie. jednak tu nie bardzo jestem pewny, czy tkanina bedzie wystarczajaco trzymala sie kaduba (w koncu posmarowanego wczesniej tlustym rozdzielaczem).

Moze ktos z Was juz to przemeczyl? Bardzo prosze o dobry pomysl.

Pozdrowienia! Marcin

Reply to
Marcin Klimowicz

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.